Акварельний манікюр – це найпопулярніший вид дизайну, який можна назвати класикою в нейл-арті. Цей вид манікюрного мистецтва виглядає дуже незвичайно і красиво, а ще унікально, тому що кожен малюнок створюється руками майстра за допомогою фарб та пензликів. По своїй суті акварельний манікюр – це художній розпис на нігтях, який передбачає різні варіанти виконання. Плюс акварельного манікюру в тому, що його можна робити будь-якої пори року. Взимку можна малювати засніжені пейзажі та новорічних персонажів, навесні зазвичай вибирають квіткові мотиви, восени – листя, а влітку – яскраве сонечко. Чудовими варіантами є "мопські" розписи нігтів.

Основа манікюру – акварель.
У цьому виді нейл-арту мистецтва полотном є нігті, на яких імітують картини, намальовані фарбами. Звісно, масштаб у кілька разів зменшується, але суть техніки залишається – майстер намагається промальовувати кожну дрібну деталь, щоби вийшла справжня художня картина. В акварельному манікюрі використовують кисті різних розмірів, гель-лаки, пудру та найголовніше – самі спеціальні акварельні фарби.

Переваги акварельного манікюру
У акварельного манікюру дуже багато позитивних якостей. Насамперед те, що кожного разу малюнок виходить індивідуальним, красивим і продуманим до найдрібніших деталей. У той же час варто відзначити, що такий дизайн займає дуже багато часу, а також потрібний високий професіоналізм майстра. До інших переваг акварельного манікюру можна віднести:

  • дизайн завжди виглядає оригінально, а вибір малюнків величезний;
  • Техніка пыдходить для будь-якоъ форми та довжини нігтів;
  • Акварельний розпис виділить будь-який образ сучасної жінки.

Складний акварельний манікюр
Під складним акварельним манікюром слід розуміти малюнки, які зазвичай не роблять на нігтях. Тут можна вибрати пейзажі, міські краєвиди та повторити картину відомого художника. Особливість цього виду в тому, що будуть використані всі нігті, це дозволить передати весь спектр фарб та малюнка, також манікюр відрізнятиметься яскравістю, що підходить далеко не всім модницям.

Акварельні розводи – це найпростіший, але неймовірно гарний вид цієї техніки. За допомогою води, гель-лаку та фарб майстер робить пензликом шикарні розводи, які прикрашатимуть ваші нігті.
Ще один поширений варіант акварельного манікюру – це створення за допомогою фарб модної абстракції. У дизайні використовують найрізноманітніші фарби, які хаотично наносяться на нігті. Іноді абстракцію доповнюють геометрією, щоб вийшов ефектніший і продуманіший малюнок.

Матеріали і інструменти
Акварельним дизайн називають тому, що зовні у нього є схожість з художньої аквареллю. Це ті ж півтони, легкість і прозорість фарб, використання розрідженої консистенції і легкий ефект розтікання. Але всупереч сформованій думці, використовують у роботі зовсім не дитячі, а художні акварельні фарби. Вони відрізняються складом і формою випуску, а також м'яко лягають на робочу поверхню. Однак далеко не всі такі пігменти лягають на ніготь так, щоб поверх одного шару можна було накладати інший. А тому підходити до вибору матеріалів для акварельного дизайну потрібно грунтовно.

Малюють на нігтях спеціальними манікюрними пензлями. Як правило, вони дуже тонкі, відрізняються довжиною і товщиною. Наприклад, розмір кисті може бути не тільки нульовим, але і мають маркування два нулі.

 

Як робити?
Розводять акварельні фарби звичайною холодною водою, а тому проблем з консистенцією в роботі зазвичай не виникає. Точно так само, як і при роботі з паперовим листом, використовують палітру для розведення фарб, отримання необхідних тонів, виконують накладення кольору. Крім того, в роботі можна користуватися акриловими фарбами, які також передбачають розведення водою. Однак їх відрізняє той нюанс, що після висихання їх не вийде прибрати з кисті, а тому в процесі роботи доведеться стежити за тим, щоб пензлик не пересихала.

Якщо один інструмент змінюють іншим при необхідності вибору інструменту іншої товщини, доведеться відразу промивати використану кисть. Крім акварелі і акрилових фарб, деякі майстри можуть використовувати для цієї техніки і розведений гель-лак. Розводити його доводиться тому, що сам гель-лак відрізняється густоватой для малюнка консистенцією. Як розріджує кошти можна використовувати топ або клинсер.

Особливості підготовки фону
Виконують акварельний дизайн на підготовленій підложці, працюючи з гель-лаком. Оскільки покриття такого типу мають свої особливості в технології нанесення, спочатку під малюнок створюють фон, дотримуючись всіх правил його пошарового виконання. Саме він і буде своєрідним полотном для дизайну. В роботі доведеться користуватися сушильною лампою, без якої засоби не будуть сохнути.

1. Спочатку готують ніготь, видаляють навколо нього кутикулу і птеригій, надають потрібну форму, вичищають все зайве. Після здійснюють зняття глянцю з самої нігтьової пластини.

2. Потім наносять шар бази, пігменту і ТОПу, кожен з них сушать відразу після нанесення спеціальної лампи.

3. Коли висох ТОП, поверхню під малюнок обробляють бафом для отримання жорсткої поверхні. Після цього можна малювати по ній фарбами на водній основі.
4. Не потрібно нічого додатково змочувати, акварельний ефект досягається за рахунок легкості текстури фарб. Ними можна заповнювати відразу основу майбутнього малюнка, використовуючи дуже світлий пігмент, добре розбавлений водою. За рахунок рідкої консистенції фарба буде лягати на фон з м'яким переходом ступеня інтенсивності. Можна висвітлювати якісь ділянки, намагатися в деяких місцях відтіняти потрібні зони.

Нюанси при виконанні

Фарба в процесі роботи буде висихати дуже швидко, адже розведена вона буде невеликою кількістю води. А тому для ефекту плавного перетікання з одного в інший колір треба працювати швидко. Щоб бажане зображення вийшло більш красивим, не зайвим буде скористатися готовою картинкою. Дивлячись на неї, буде простіше побачити, де і що варто підкреслити конкретними відтінками використовуваних фарб. Методика роботи особлива тим, що фарби можна змішувати між собою, отримуючи нові відтінки і півтони. Як правило, такі малюнки не перевантажують кількістю шарів, їх лише роблять яскравіше, промальовуючи конкретну частину зображення.

Коли потрібно висвітлити які-небудь елементи малюнка, фарби змішують з білим пігментом. При цьому білий колір може домінувати в деяких використовуваних тонах, оскільки цим можна створити ефект легкості. Однак не варто занадто вибілювати фактуру: не можна забувати і про напівпрозорості використовуваних відтінків.

Можна додавати прямо на ніготь яскраві плями, допомагаючи пензлем їм розтікатися в потрібне місце малюнка. Кисті в роботі міняють у міру необхідності. Чим більше площа ними потрібно пофарбувати, тим товще може бути пензлик. В кінці підкреслюють не всі, а лише деякі контури і елементи малюнка, тим самим залишаючи йому легкість і прозорість. Варто врахувати, що чим менше буде обведення і тонше контур лінії, тим більше схожим вийде акварельний ефект.

Щоб лінії виходили рівними і впевненими, кисть потрібно розташовувати перпендикулярно до нігтя.