Домогтися акуратних і гарних нігтиків можна, тільки якщо регулярно робити манікюр. Деякі жінки звертаються з цією метою до професіоналів, які працюють на дому або в салонах, а інші воліють займатися цим самостійно. У будь-якому випадку важливим є наявність набору якісного обладнання, який обов'язково включає в себе щипчики для обробки кутикули і самої нігтьової пластинки.

Щипчики для нігтів – це спеціальний пристрій для манікюру. Вони застосовуються, головним чином, для того, щоб прибирати затверділу шкірочку навколо нігтьової пластинки, приводити в порядок кутикулу і птеригий.
У випадку з маленькими дітьми щипці використовуються в якості альтернативи звичайним манікюрним ножицям, так як ними працювати набагато зручніше. Задіяні вони і в ситуації, коли необхідно відкоригувати вільний край нігтьової пластини.
Існує велика кількість різноманітних щипчики для нігтів, що дозволяє вибрати оптимальний варіант для будь-якого стану нігтьової пластини, а також кутикули.

Крім моделей невеликого розміру і потужності, придатних для обробки нігтів на руках, існують і більш стійкі кусачки для педикюру. Загалом ці інструменти розрізняють за призначенням.
1) Для кутикули. Професійні щипці для видалення кутикули є досить мініатюрними і володіють меншою довжиною ріжучих поверхонь, ніж інші різновиди. Це робить їх використання максимально зручним та незамінним.
2) Для манікюру. Манікюрні кусачки є альтернативою манікюрним ножиць, тому підходять при необхідності і для укорочування нігтів, і для зрізання задирок. Вони є більш потужними, ніж щипчики, призначені тільки для кутикули
3) Для стрижки. Ножиці для стрижки нігтів на ногах, тобто для педикюру, мають найбільш стійкою конструкцією.
Довжина лез в цьому випадку варіюється від півтора до двох сантиметрів, а пристрій здатний впоратися навіть з вросшими нігтиками.
4) Дитячі - застосовуються для підстригання нігтів у малюків. В принципі, виглядають вони так само, як і кусачки для дорослих, а відрізняються від них тільки розміром.

Як вибрати серед наявного різноманіття інструментів?
Для домашнього використання краще підібрати окремі щипчики для манікюру і педикюру, причому останні повинні бути більш потужними і володіти довгими лезами. Вирушаючи в подорож, варто запастися мініатюрним пристроєм з безпечними лезами.
У будь-яких щипців повинні бути гладкі ручки без люфту в суглобі між ними, тобто без проміжку. В іншому випадку – їх використання може виявитися досить небезпечним. Ідеальним матеріалом для виготовлення цього інструменту для манікюру називають нержавіючу сталь.

Вдалим рішенням також буде придбати прилад з медичної сталі.
У якісно зробленого пристрою леза вже досить наточені, їх можна використовувати відразу ж після покупки. Зазвичай кусачками виходить користуватися практично аж до півроку, а потім доводиться звертатися до професіонала, щоб заточити їх знову.

При покупці якість щипців можна перевірити, розрізавши рівно посередині туго натягнутий пакет. В ідеалі поріз буде акуратним, не травмуючим інші частини пакета. Крім того, варто зімкнути леза і перевірити, не утворився між ними проміжок. Половинки також не повинні заходити одна на іншу і, звичайно ж, не скрипіти. Важливо, щоб щипцями було зручно користуватися. Якщо вони занадто туго розкриваються, або ж, навпаки, бовтаються, то це вважається неправильним. До речі кажучи, оптимальною довжиною лез, призначених для коригування кутикули, є проміжок від шести до одинадцяти міліметрів, а тих, якими обрізають нігті, – від восьми до шістнадцяти міліметрів.

Новачкам краще стартувати з довжини лез в п'ять міліметрів. Власницям широких пластинок підійде інструмент з шестиміліметровими лезами і більше, а вузьких і невеликих – трохи менше. Крім цього, важливо, щоб самі щипці виглядали неушкодженими, без будь-яких подряпин, виступаючих деталей або інших незрозумілих елементів.

Перед початком процедури необхідно продезінфікувати обладнання, а пальчики самі злегка розпарити. Щипчики розкривають і підносяться до кутикули (причому одне лезо повинно виявитися під нею), після чого – стискаються. Таким же чином обробляються і частини грубої шкірочки з боків від нігтьової пластинки. Правильно тримати кусачки спокійно і м'яко, щоб вони не зривали шкірку, а обережно обрізали її. Великий палець повинен розміщуватися на сполучному механізмі, а іншим треба затискати пружинку. При цьому леза завжди рекомендується направляти вниз. Працюючи, не варто старатися і занадто сильно притискати пристрій до оброблюваної кутикули. Рухи повинні йти по дузі. Якщо процедура виконана правильно, то від кутикули все одно залишиться тоненька смужка.

Щодо догляду і зберігання: зберігати кожен інструмент краще в окремому чохлі або футлярі, який буде щільно закриватися і, тим самим, фіксувати його в нерухомому положенні. Крім того, рекомендується чимось додатково покривати самі леза, щоб випадково не порізати пальці. Наприклад, це можуть бути залишки оболонок старих проводів, з яких конструюються трубочки відповідного розміру. У тому випадку, коли леза затупився, не варто намагатися відновити їх самостійно – краще віддати в ремонтну майстерню. Під час використання кусачок необхідно не забувати про дезінфекцію. Перед початком манікюру вони повинні бути оброблені ультрафіолетовим стерилізатором, а після процедури – звичайним спиртом.

Рекомендуємо таких виробників щипців: Zinger, Stalex, Yoko.