Серед різновидів манікюру виділяють європейський манікюр. Його називають необрізним через те, що під час проведення не використовують ножиці або щипчики. Кутикула обробляється спеціальним засобом, після цього її відсувають за допомогою палички. Це популярна і безпечна доглядова процедура, яка підходить людям навіть з ніжною тонкою шкірою. Цей метод виключає порізи, рекомендовано тим, в кого кровоносні судини розташовані близько до шкіри.

Процедуру проводять в наступній послідовності: 
1) Підготовчий етап. Майстер ретельно дезінфікує свої руки та руки клієнта. Потім він видаляє залишки старого лаку, після чого проводить зволоження шкіри й кутикул спеціальним засобом. 
2) За допомогою манікюрної пилочки нігтям надається необхідна форма. Щоб під час обробки не постраждали кутикули, на них наноситься захисний засіб. До складу цього косметичного препарату входить масло чайного дерева та комплекс концентрованих фруктових кислот, здатних швидко розщеплювати та видаляти ороговілі клітини кутикул. 
3) За допомогою апельсинової палички та спеціальної пемзи видаляють кутикулу та ороговілу шкіру околоногтевих валиків. Після цього руки змащуються кремом з живильним і відновлювальним ефектом. 
4) Підготовлені нігті акуратно поліруються для додання блиску. 
5) На оброблену нігтьову пластину наноситься захисний засіб. Він сприяє підвищенню адгезії – міцності декоративного покриття. Також цей засіб служить базою для нанесення звичайного лаку. 
6) Якщо клієнтка обирає гелеве покриття, на відполіровані та знежирені нігті наносять базу, потім гель-лак і фінішний топ. 
7) Завершальний етап. Шкіра біля основи нігтів додатково зволожується.

Чим відрізняється європейський манікюр від класичного? Відмінність полягає, по-перше, в тому, що тут не використовуються ванночки з водою для розм'якшення кутикул. Це так званий "сухий манікюр". По-друге, бічні валики навколо нігтів обробляються за допомогою спеціальної лазерної пилочки. Обрізні інструменти тут не задіяні.

Серед переваг такого манікюру виділяють:
- безпека в порівнянні з традиційною методикою обрізного манікюру;
- відсутність негативних наслідків, таких як запалення і нагноєння м'яких тканин в області нігтьових валиків і кутикул; 
- швидкість, гігієнічність та ефективність обробки нігтів;
- економія грошей – процедура оцінюється дешевше, аніж класичний або апаратний манікюр;
- тривалий ефект – уповільнення відростання нової кутикули; омолодження шкіри рук і поліпшення їх зовнішнього вигляду.

До основних мінусів відносять: європейський манікюр неможливо зробити якісно, якщо шкіра кутикул занадто щільна або чутлива. В такому випадку однієї процедури недостатньо. Доведеться відвідати фахівця кілька разів, щоб поступово поліпшити стан нігтів і надати їм бажаного вигляду.
А також, протипоказами є захворювання шкіри або нігтів, а також алергія на засоби, використовувані для процедури.
Якщо подібних протипоказань немає, клієнт по-справжньому оцінить отриманий результат. Європейський манікюр має накопичувальний ефект: чим довше ви його проводите, тим повільніше відростає кутикула та рідше виникають задирки.