У нейл-індустрії завжди з"являються новинки - нові матеріали, техніки виконання. Щоб бути майстром-професіоналом потрібно постійно навчатися, освоювати нове. Однією з новинок є техніка аерографії, про яку у статті.

Аерографія - це унікальна технологія нанесення малюнків на будь-яку поверхню, за допомогою аерографа. Аерограф, іншими словами - розпилювач фарби, це спеціальний пневматичний інструмент, за допомогою якого можна розпиляти рідкі або порошкоподібні барвники. Зовні інструмент дуже нагадує автоматичну ручку. Він оснащений резервуаром для фарб та емалей, які, під тиском повітря розпиляються на поверхню нігтьової пластини. Аерограф для нігтів у вузьких колах називають «повітряним пензлем». За допомогою аерографа можна створювати неймовірні дизайни манікюру, в яких використовуються найтонші елементи, ювелірні візерунки. Без точності аерографа таку роботу виконати вкрай складно.

Особливості аерографії
Техніку нанесення дизайнерських візерунків на нігті за допомогою аерографа під силу освоїти кожній любительці яскравого манікюру, а майстру манікюру - тим більше. Інструмент досить простий в застосуванні, але, як будь-яка новинка, вимагає деякого часу на ознайомлення з теорією та закріпленням її на практиці.  Аби краще зрозуміти принцип роботи аерографа, а також з метою освоєння технології нанесення малюнків з його допомогою, важливо вивчити особливості й тонкощі його роботи.
За допомогою аерографа можна досягти рівномірного і м'якого переходу відтінків по типу «омбре». Такої тонкості складно досягти в інших техніках манікюру. Техніка аерографії дозволяє зображати на нігтьовій пластині не тільки тонкі та ювелірні лінії, але й цілі сюжетні картини.

Аерограф дуже тонко й рівномірно розпилює барвник на поверхню нігтьової пластини, забезпечуючи тим самим рівність та тонкість кожного шару покриття.
Використовуючи аерограф для манікюру можна створювати досить складні візерунки. Якщо ви не володієте достатньою технікою аерографії й не маєте художніх навичок, не біда - для манікюру з аерографією можна використовувати трафарети. Більш того, аерографія відмінно поєднується з іншими видами манікюрного дизайну, наприклад зі слайдер-дизайном або наклейками для манікюру.
Швидкість нанесення манікюру з аерографом вражає. Всього за півгодини можна створити красивий, неповторний, професійний манікюр.

Важливі моменти в освоєнні аерографії:
- не економте на виборі якісного аерографа й витратних матеріалів: фарб, емалей, лаків: це може зіграти не на користь вашим майбутнім манікюрним роботам;
- не заповнюйте резервуар аерографа до країв, краще використовувати невелику кількість барвника, поступово додаючи його, при необхідності;
- дотримуйтесь чистоти аерографа й порядку у всіх інструментах і матеріалах, які використовуються у роботі. Перед кожним використанням інструменту, перевіряйте резервуар для барвників на предмет наявності залишків матеріалів;
- не поспішайте одразу виконувати складні дизайни манікюру. Починайте з простих варіантів, поступово покращуючи й удосконалюючи свої навички в аерографії.

Техніка виконання такого манікюру:
1) Підготовте нігті до декоративного манікюру: зробіть чистий обрізний або апаратний манікюр;
2) Потім потрібно нанести на нігті базове покриття;
3) На нігті, за допомогою аерографа, розпилюється фонове покриття гель лаком (лак важливо розпилювати по всій поверхні нігтя тонким шаром). Кількість шарів фонового покриття залежить від бажаного результату;
4) Наступним етапом на нігті наноситься малюнок за допомогою спеціального трафарету. Трафаретний візерунок можна доповнити, використовуючи гель лаки, фарби, стрази, блискітки та інші декоративні прийоми;
5) Завершальним етапом наноситься топ. Кожен шар покриття слід добре просушувати під УФ-лампою. Для цього використовуйте лампу для сушіння гель лаку з високою потужністю. Використовуйте покриття одного виробника. Після кожного застосування аерографа добре очищайте інструмент. Для цього видаліть залишки матеріалів ремувером, після цього обробіть поверхню спиртом та промийте ретельно водою. Висушіть аерограф. Такий догляд продовжить термін служби інструменту, та забезпечить вам кожен раз якісний процес аерографії.

Види дизайнів аерографії:

  • цікавий тематичний мотив не на всіх нігтях, а вибірково;
  • абстракція в поєднанні з іншими стилями;
  • градієнт з легкими відтінками;
  • у вигляді панно (колажу), коли кожен нігтик є продовженням мотиву, у вигляді окремого фрагмента й багато інших варіантів.

 

Обираючи аерограф для манікюру, слід звернути увагу на деякі моменти, важливі в процесі роботи з інструментом:

  • струмінь барвника, яка випускається аерографом, повинна бути рівною, про це буде свідчити пляма правильної форми, яка вийшла в результаті розпилення;
  • після розпилення кінчик голки аерографа повинен залишатися сухим;
  • подача фарби повинна бути безперешкодною;
  • у факела повинне бути правильне регулювання;
  • важіль для управління аерографом повинен натискатись без особливих зусиль, м'яко та плавно.