На сьогоднішній день процедура манікюру дуже доступна, існує широкий вибір салонів та майстрів на дому. Як не заплутатися в такому різноманітті та вибрати найкращого? Дехто взагалі не думає про це та йде у перший ліпший салон. Інші клієнти прискіпливо відносяться до вибору, читають відгуки, збирають інформацію. Тому  ми вирішили зібрати критерії, по яких визначають професійність майстра. Крім того ця стаття буде корисною для майстрів манікюру, перевірити, чи ви відповідаєте вимогам та очікуванням ваших клієнтів.

Отже, на що звертають увагу клієнти при поході до нового майстра?
1. Дотримання чистоти та гігієни.
Це найбазовіший пункт. Одразу кидається в очі, чи чисте робоче місце, чи використовуються маски та рукавички, чи застосовують пиловловлювач при знятті покриття. Чудово, якщо майстер при клієнту дістає простерилізовані інструменти із крафт-пакетів. Важливо, чи уточнили у вас наявність алергій та шкірних захворювань. Професіонал починає роботу з знезараження рук - своїх та клієнта, а при найменшому порізі дезінфікує рану.
2. Як майстер знімає покриття.
Не ррозчиняє гель-лак рідиною для зняття, чи ацетоном. При знятті фрезою доходить тільки до базового шару, працює акуратно  та швидко з точними рухами і правильним натиском. Якщо є сумніви щодо кваліфікації фахівця, ліпше попросити його зняти покриття ремувером.
3. Як майстер контролює процес.
Спеціаліст має цікавитись вашими відчуттями: чи не пече у лампі, чи є якийсь дискомфорт. Часто клієнтки мовчать, отримуючи в результаті нігтьовий опік. Якщо нігті печуть у лампі - дістаньте долоню та переверніть, трішки зачекайте. Перетримка в лампі та опік нігтя призводять до оніхолізису - утворення "кишені" між нігтем і нігтьовим ложем.
4. Чи враховує фахівець особливості нігтів при виборі форми, техніки роботи.
Наприклад, для клієнток з сухою тонкою шкірою рекомендують апаратний манікюр, а з  щільними нігтями краще підійде класична техніка. Також важливо, чи підбирають форму нігтя, чи аналізують побажання щодо манікюру.
5. Чи якісно виконана сама робота.
У разі правильного підбору товщини покриття і дотримання техніки, результат буде такий: нігті з однаковою формою та довжиною, профарбованими всіма зонами, без зачіпок, почервонінь, запалень, акуратний дизайн. Через тиждень носіння покриття має бути все ще ідеальним: без відколів, відшарувань, видимих змін. Якщо техніка не дотримана чи є ушкодження цілісності пластини, шкіри - це перший шлях до потрапляння бактерій і грибків.
6. Чистота інструментів, кількість змінних наборів.
У гарного майстра має бути щонайменше 4-6 змінних насадок, щоб при повному записі встигнути все обробити та простерилізувати. 
7. Комунікабельність і норми  спілкування.
Майстер -  це людина, з якою клієнт проводить 1-2 години. Потрібно вміти відчувати настрій клієнта, деколи навіть побути психологом. А є люди. які просто воліють мовчати. і зайва балакучість їх лише напружуватиме. Крім цього, потрібно і контролювати процес, давати клієнту чіткі вказівки, слідкувати за часом процесів.
8. Швидкість і чистота виконання роботи.
У професіоналів "набита рука", кожен процес виконується майже автоматично та точними рухами.
9. Загальний стан робочого місця.
Звичайно, що в першу чергу клієнти бачать і оцінюють чи чисте робоче місце майстра, чи все ергономічно розміщено, стан та наявність приладів, інструментів; як зберігаються гель-лаки та засоби; чи є зручні налокітники; чи відсутнє сміття. Якщо майстер працює на дому, у нього повинна бути окремо виділена кімната, облаштоване робоче місце, а не робити манікюр на кухні.
10. Вигляд самого майстра.
Погодьтеся, що ви б і самі не хотіли робити чистку та покриття в неохайної людини з недоглянутими руками.

Тому всім майстрам радимо невеличку вправу - оцінити стан свого робочого місця, поведінка при роботі, виконання етапів. Лише критична оцінка та визнання помилок є ознаками професіонала та надають змогу рости та удосконалюватись.