Найпопулярнішими процедурами для нігтів останнім часом стали нарощення та зміцнення гель-лаком. Успіх процедур залежить не лише від вміння м айстра, а і від якості матеріалів. Перше про що думають це гель-лак, але крім нього для нарощення та покриття застосовуються інші матеріали. Тож у даній статті поговоримо про знежирювачі - матеріали що застосовуються на етапі підготовки нігтя до роботи.

Навіть при ретельному митті рук не можна гарантувати 100 процент чистоти нігтів. Шкіра людини постійно виділяє піт і жир. Знежирювачі потрібні для того, щоб усунути ці забруднення. Якщо їх не застосувати, лак погано триматиметься на нігтях та час носіння покриття суттєво скоротиться. Основна їх функція - забезпечення зчеплення пласти ни з матеріалами.

Знежирювач - це рідина з особливим складом, що видаляє жирний шар з нігтів. Окрім того, чинить дезінфекційну дію. Загалом рекомендується використовувати при всіх видах манікюру. Для того щоб правильно підібрати знежирюючий засіб для нігтів, потрібно враховувати, засіб з яким саме складом йому необхідно. Матеріал може як містити кислоту, так і не мати її в складі. Підійти до цього питання потрібно ретельно, адже між препаратами існують значні відмінності. Це стосується як ціни, так і впливу на нігтьову пластину.

Що стосується інгредієнтів, крім присутності кислот, якщо це передбачено, у складі знаходяться вітаміни, знезаражувальні елементи, масла, ізопропанол, ароматичні віддушки. Коли майстер визначився з необхідним йому засобом, постає питання, який же з представлених на полицях магазинів засіб виявиться кращим. Потрібно враховувати, що матеріал може бути однофазним, так і мати інші характеристики, наприклад, можливість зняття липкого шару. 

Також багато майстрів плутають дегідратори, знежирювачі, праймери хоча це далеко не одне й те саме. Дегідратор видаляє забруднення з нігтьової пластини, дезинфікує її, а також підсушує. Підходить для видалення липкого гелевого шару. Праймери сприяють кращому схоплюванню нігтьової пластини з нанесеними на неї матеріалами. Серед функцій можна відзначити захист натуральних нігтів від негативного впливу штучного покриття, очищення від різноманітних забруднень, підсушування верхнього шару. Склад всмоктується в лусочки нігтика і залишається там тривалий час. Тоді як знежирювач націлений саме на якісне знежирення нігтів.

Як користуватися?
Для зручності знежирювачі забезпечені пензликом, як у звичайного лаку. Це допомагає зробити нанесення максимально швидким і безпроблемним. Сам процес нанесення засобу повинен проводитися максимально акуратно. Не слід допускати контакту рідини з шкірою, особливо це стосується кислотних сполук. В середньому потрібно розподіляти знежирювачах приблизно в 2 міліметри від краю нігтьової пластини. При попаданні на шкіру потрібно відразу ж видалити засіб. Коли знежирювач нанесений, він повинен висохнути. Зазвичай цей процес триває близько 10 секунд. Певні засоби потребують висушування в лампі.

Як і коли застосовують знежирювачі?
Ці засоби наносять на етапі підготовки нігтів до нанесення покриття.
- знежирювач - це перший крок до ідеального манікюру. Перед використанням, потрібно почистити нігтики бафом. Знежирити поверхню нігтя засобом. Його можна наносити безпосередньо на ніготь, а потім витерти серветкою без ворсу. Можна просочити рідиною серветку і нею обробити нігтики.
- дегідратор - наносять склад не завжди. У випадках високого потовиділення на пальчиках, без нього не обійтися. Також він необхідний для подальшого нанесення безкислотного праймера. Кислотний не вимагає обробки нігтики дегідратором. Засіб наносять пензликом, протираючи після цього ніготь спеціальною серветкою.
- праймер - покривають нігтик цим засобом дуже акуратно, щоб не захопити навколонігтьові валики (незалежно від того, кислотний він чи ні). Робити це варто пензликом, витирати його не потрібно.

Отже, знежирювачі це важливі засоби на етапі підготовки нігтів. Без них покриття не буде довго триматися. А який потрібно - кислотний, безкислотний - майстри обирають залежно від процедури та особливостей нігтів та шкіри клієнтів.