Вагітність – прекрасний і ні на що не схожий період у житті кожної жінки. З настанням виношування у організмі жінки відбувається багато змін. Всі майбутні мами переживають за свого малюка і з нетерпінням чекають зустрічі з ним. Сучасні дівчата також задаються питанням про те, чи потрібно видаляти декоративне покриття з нігтів і вкорочувати нігтики? Чи шкодить організму лак під час вагітності? Існують різні думки за і проти манікюру в пологовий будинок.

Чому не можна?
Період вагітності – не привід запускати себе, відмовлятися від красивого манікюру, зачіски та макіяжу. Але відправляючись у пологовий будинок, багато лікарів рекомендують стерти лак і забути на деякий час про косметику. Безумовно, ніхто насильно не змусить вас відмовитися від улюбленого манікюру, але на всяк випадок краще підстрахуватися.
Пологи – процес непередбачуваний. Ніхто не може знати, як поведуть себе жінка і дитина при переймах та пологах. Дуже добре, якщо поява малюка на світ пройшла без ускладнень і зайвих медичних втручань. Але нерідко з'являється необхідність використовувати додаткові медикаменти для порятунку мами і дитини. У цьому випадку стан нігтів може відображати реакцію на той чи інший препарат, введений породіллі. Нафарбовані нігті ускладнюють оцінку стану жінки, особливо якщо вона під наркозом і не може сказати про своє самопочуття. Перед плановим кесаревим розтином жінці, швидше за все, обов'язково скажуть про необхідність видалити покриття з нігтів. Крім цього, нігті повинні бути коротко підстрижені для більш легкого доступу пульсоксиметра і правильної його роботи. Апарат кріпиться на палець і фіксує частоту серцебиття. Якщо обладнання в лікарні не зовсім нове, то прилад може барахлити і давати неточну інформацію при нафарбованих і довгих нігтях.
За рахунок змін у гормональному фоні жінки тривалість носіння гель-лаку може змінитися, і від очікування, що 2-3 тижні будуть доглянуті  красиві нігті, можна отримати розчарування у вигляді відшарування вже через кілька днів

При необхідності використовувати наркоз під час оперативного втручання лікарі оцінюють стан жінки також за виглядом нігтів. Якщо пластина придбала синій колір, це свідчить про брак кисню. Гігієна також є важливим чинником, через який не можна вирушати в пологовий будинок з нафарбованими нігтями на руках. Лікарня – стерильне приміщення, і пацієнти повинні дотримуватися її. Під темним лаком не видно бруду, який може накопичуватися під нігтиками.

Якщо ви прибули з манікюром в пологовий будинок, то є ризик відшарування лаку при частому митті рук. Осколок лаку або нігтя може потрапити в дихальні шляхи дитини, і ви можете навіть не помітити. Краще не піддавати ризику життя вашого малюка і піти на невеликі жертви у вигляді відсутності манікюрного покриття. Довгі нігтики можуть травмувати дитину, тому при догляді за дитиною нігтики повинні бути максимально короткими.

Негативні моменти після пологів
Як би жінці не хотілося залишатися стрункою і зберегти свою ідеальну фігуру після пологів, рідко кому це вдається. В процесі вагітності майбутня мама набирає зайві кілограми, що негативно позначається і на стані нігтів в післяпологовий період.

Манікюр – корисна процедура, яка повинна бути в житті кожної жінки. Але частий вплив на нігті манікюрного приладдя може призвести до пошкодження пластини і шкіри навколо нігтів. Під час вагітності тканини оновлюються частіше і нігті ростуть швидше, тому вам доведеться частіше оновлювати декоративне покриття.

Але мова йде не про те, що потрібно зовсім запустити свої нігті і не робити манікюр. Жодна поважаюча себе жінка не зможе забути про нігті на дев'ять місяців. Якщо ви все ж вирішили відправитися на зустріч зі своєю дитиною з красивими нафарбованими нігтями, то питання стоїть у виборі покриття.
Ідеальним варіантом є простий гігієнічний манікюр, який зробить ваші нігті доглянутими і не викликає зайвих питань з боку персоналу пологового будинку. Покрити пластину можна безбарвним лаком або з легким відтінком. Що стосується видів лаку, то питання дуже спірне. Ви можете зробити шелак, який буде довго триматися на нігтях і не змусить вас нервувати через те, що покриття злізло. Але звичайний лак легше видалити з нігтів, якщо виникне така необхідність в екстреному порядку. Як правило, платні клініки або дуже сучасні муніципальні пологові будинки не акцентуються на необхідності жінки приїжджати без манікюру. Хороше обладнання і методи впливу на пацієнтів дозволяють не враховувати таку дрібницю, як нафарбовані нігті. Чого не варто робити, так це під час вагітності нарощувати нігті. Це досить травматична процедура, яка позначається на стані нігтьової пластини. До того ж нарощені нігті складніше у догляді, і під ними можуть накопичуватися численні хвороботворні бактерії та бруд.

Робити манікюр чи ні, фарбувати нігті або обійтися без цього — в будь-якому випадку вирішує сама майбутня мама. Лікарі лише попереджають про деякі наслідки та нюанси, які можуть бути ускладнені наявністю лаку на нігтях. Говорячи в підтримку сучасних красунь, відшарування лаку може бути тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте звичайне покриття.