Апаратний манікюр швидко набрав популярності завдяки простоті виконання, швидкості процедури та максимальному дотриманні гігієни. Але навіть його виконання має багато нюансів та потребує досвіду. Ми зібрали список помилок, з якими можуть стикатись майстри, особливо початківці, при даній техніці манікюру.

На що ж потрібно звертати увагу?
1. Неправильно обрана фреза.
Безумовно, найважливішим є правильний підбір інструмента для роботи. Різні насадки виконують різні функції, підходять для різних етапів, у цьому бажано розібратись, перш ніж приступати до манікюру. Також насадки обирають під кожного клієнта індивідуально - стан рук і нігтів, кутикула, щільність та чутливість нігтів. Це найголовніше питання у апаратному манікюрі. Нижче опишемо для яких функцій призначені різні форми фрез:
- циліндр - для надання форми вільному краю, моделювання нігтя;
- тупий конус - розкриття кутикули;
- куляста - прибирання бічної кутикули, розкриття бічних валиків;
- голка - для чистки птеригію;
- полум"я - для обробки бічних валиків, шкіри, мозолів;
- округлий циліндр - вирівнює поверхню нігтя.

2. Неправильний вибір абразивності.
Із пункту 1 випливає цей пункт, так як фрези розрізняються за абразивністю. Відповідно, це також треба знати, щоб підібрати для певного типу робіт правильний інструмент. Майстри-початківці помилково вважають. що для роботи і навчання на початок потрібно мяку фрезу (червону). Але це неправильно, бо універсальною є фреза з синьою насічкою (середня абразивність). То які є види абразивності:
- біла фреза - з найменшою жосткістю, у манікюрі переважно не використовують;
- жовта - м’яка, для роботи з  тонкими ламкими нігтями;
- червона - найбільш ходова у роботі, з дрібною абразивністю, для обробки нігтів і шкіри;
- синя - також середня по абразивності; сині алмазні фрези використовують для роботи з шкірою, а сині твердосплавні та керамічні для зняття матеріалу;
- зелена, рожева, помаранчева - з великою абразивністю, для грубої шкіри;
- чорна - найгрубша фреза, для роботи з мозолями.
3. Неправильне захоплення пальця при роботі з фрезою.
Працюючи з кутикулою необхідно тримати пальець клієнта зверху, опрацьовуючи праву частину нігтя. І захоплювати знизу при обробці лівої частини. Мізинцем рекомедується відсунути подушечку, щоб отримати ширший доступ до бічної кутикули. При довільному захопленні пальця буде складно орудувати фрезою та правильно все виконати.
4. Кутикула не повністю розкрита.
Щоб якісно прибрати кутикулу, її треба підняти на 90 градусів, в іншому випадку зняття буде важче та неповне. І вона почне відростати клієнту вже за 2-3 дні. Також нерозкриту кутикулу легше ушкодити фрезою.
5. Неправильне застосування фрези-кулі.
Тут є 2 основних етапи роботи. Спочатку кулею вивертають кутикулу, тобто, легко проходяться по ній насадкою. І під кутом 90 градусів стирати шкіру. Тоді зняття буде легким, швидким, акуратним. Якщо упускати перший етап, не уникнути мікротравм.
6. Надто високі чи низькі обороти фрези.
Початківцям радять працювати в діапазоні 4000-6000 об./хв., в той час як професіонали справляються з 10000-12000 об / хв. Починати роботу варто з 5000 обертів. Якщо фреза буксує, додаємо швидкість. Якщо відчувається печіння, зменшуємо оберти. 
7. Засильний натиск фрезою.
Тут слід бути обережним, так як неправильне володіння фрезою може травмувати не тільки шкіру клієнта, а і пошкодити нігтьові пластини. 
8. Тривала обробка фрезою одної ділянки.
Якщо довго працювати фрезою з одною ділянкою, на ній залишаться пропили, мікротравми, задирки. Рекомендують не затримуватися на одному місці довше пари секунд. Фреза повинна рухатися постійно від ділянки до ділянки.
9. Обробка апаратом рук з пошкодженою шкірою.
Якщо на шкірі близько до нігтів є запалення або задирки, апаратний манікюр протипоказаний. Краще нехай клієнт пролікується, а тоді приходить на манікюр. Не слід теж брати в роботу вологі руки, так як фреза може забитись вологими частинами та вийти з ладу.
10. Дезінфекція.
Останній тут, але найперший при роботі пункт. Часто новачки нехтують або не дотримуються інструкцій по чистці та дезінфекції фрез. Проте це обов"язкова умова для професіонала тримати насадки в чистоті та порядку. Також існує хибна думка, що інфекції і мікроби підчіпляють більш від обрізного манікюру. Але і при апаратному обов"язковою є обробка рук майстра і клієнта дезінфекційним засобом.