Як альтернатива гель-лакам, у світі з"явився новий тренд - японський манікюр. Його рекомендують тим, хто віддає перевагу здоровому натуральному глянцю нігтів. Разом з тим, це не лише чистка та покриття, а комплекс догляду за руками, який можна зробити лише у салонних умовах. Його роблять без агресивного впливу (наприклад, обрізання кутикули). Ніяких різальних інструментів або фрез не застосовують. Суть японського манікюру - відновити й оздоровити нігті без штучних покриттів, суто з допомогою натуральних компонентів та вмінь фахівця. Сама процедура проводиться без поспіху, повільно та акуратно. Забезпечує бездоганний натуральний вид нігтів, нормалізує обмінні процеси в них, насичує корисними речовинами.

Як робити японський манікюр?
1. Спочатку майстер розм’якшує задній валик нігтя (простір за кутикулою). Ороговілості шліфують пилками. Надається пилочкою форма нігтям.
2. Все зайве прибирається не обрізом, а ремуверами.
3. На кожен ніготь наносять спеціальну пасту. Це своєрідний будівельний матеріал, що насичує нігті активними мікроелементами. За допомогою бафа із замші пасту втирають у нігті.
4. На завершення роблять полірування - втирку у нігті пудри на основі бджолиного  воску. Нігті стають щільними, глянсовими, наче скляними.

З кожною процедурою нігті зміцнюються. Цей варіант манікюру ідеальний, якщо треба відновити нігті. Плюсом є те, що не треба переживати, що покриття пошкодиться чи відколеться, глянець тримається довго. Але, попри низку переваг та екологічність, такий вид догляду не можна робити регулярно, бо пластина стоншується від постійного шліфування. Не радять робити японський манікюр одразу після гель-лаку, потрібно робити перерву між цими процедурами. Якщо ж наносити гель-лак після японського манікюру, він просто не триматиметься поверх пудри і буде скатуватися.

До іншої специфіки японського манікюру можна віднести:
- високу вартість - коштує дорожче, так як потребує спеціальних натуральних інгридієнтів;
- для його проведення майстру варто пройти курси чи майстер-клас;
- займає багато часу, так як включає масаж, нанесенння лаку, сушку;
- не підходить  для ламких пошкоджених нігтів;
- не підходить для людей з алергіями на віск, мед;
- складно зняти лак, так як він нанесений дуже тонким шаром.

Проте, не маючи протипоказів, радимо вам хоч разово спробувати цей унікальний догляд для рук.