За останні роки особливої популярності набув матовий манікюр. Це просте, але ефективне та завжди доречне рішення. Коли набрид глянець - урізноманітнити стиль можна матовим покриттям. Такий манікюр дночасно простий у виконанні,  але має свої нюанси. Зараз пропонують покриття, що наноситься поверх звичайного лаку, або виконання гель-лаку з матовим ефектом.

Існують такі види матового покриття:

  • класичне однотонне;градієнт;
  • з блискітками;
  • матово-глянцевий французький;
  • складний дизайн з матовими фонами та текстурами.

Основний мінус такого виду покриття - що воно доволі швидко затирається. Якщо вам не до вподоби "резиновий" чи "вініловий" ефект, то на допомогу прийде ТОП. Матовий ТОП створить одним шаром необхідний ефект. За матовими нігтями потрібен догляд. При виконанні домашніх робіт, готуванні, прибирання, фарбування волосся - обов'язково одягайте рукавички.Матовий манікюр брудниться більше ніж звичайний - це факт, який потрібно прийняти, але ж краса вимагає жертв, чи не так?Деякі не люблять матовий за те, що він лягає неоднорідно. Це може статися, лише в тих випадках, якщо ви використовуєте дешеві неперевірені фірми, які мають низьку якість або як виявляється, їх потрібно сушити тільки в УФ лампі. Відомі бренди універсальні і проходять полімеризацію у всіх видах ламп.

Порада: для матового манікюру, вибирайте темні відтінки гель лаків, наприклад: чорний, синій, темно-зелений, червоний або коричневий, такі кольори підійдуть ідеально.

Справа в тому, що шорстка або текстурна поверхня легко брудниться, через що світлі відтінки втратять свій шарм досить швидко.

Перше, що необхідне для якісного матового покриття - це ідеальний манікюр помірної довжини та ідеальної форми. Потрібно добре обробити кутикулу та відполірувати ніготь, так як мат підкреслить всі нерівності поверхні нігтьової пластини.
Існує 4 варіанти виконання матового манікюру.
1. Перший спосіб найпростіший, нам знадобиться матовий топ для гель лаку, з ефектом плюшки, замша або звичайний. Можливо ви запитаєте, як наносити матовий топ? Дуже просто, як будь-який інший топ, наносимо тонким шаром на просушений гель лак і після полімеризації в лампі знімемо липкий шар. Ось і все наш манікюр готовий!

2. Другий спосіб, на випадок якщо немає матового топа, економний. Покриваємо нігті звичайним топом, знімаємо липкий шар, після чого бафіком зашліфуємо. Робити це потрібно з невеликим натиском, акуратно і максимально однорідно. Потім ще раз пройдемося засобом для зняття липкості. І наш матовий манікюр готовий, вийде не ідеально, з невеликими подряпинками, але прийнятно.
3. Ще один варіант з використанням акрилової прозорої пудри. На непросушений гель лак щедро посипаємо пудру, чекаємо хвилинку щоб пудра як би вбралася, після чого просушуємо. Прибираємо щіточкою надлишки пудри і знімаємо липкість. Виходять дуже гарні текстуровані матові нігті.

4. І останній варіант, з використанням оксамитового піску. Процедура ідентична описаній в пункті три, тільки замість акрилової пудри для отримання матового ефекту посипаємо гель-лак пісочком. Вийде високо-текстурований матовий манікюр, який виглядає дуже незвично. Цей варіант, найкраще застосовувати, для додання естетичного акценту і використовувати на одному-двох нігтях.