В вирі щоденних справ, роботи, домашніх турбот жінкам хочеться залишатися привабливими і доглянутими. Давно відома істина, що руки жінки – це її візитна картка. Індустрія краси йде в ногу з часом, постійно розвивається. Не оминула ця тенденція і нігтьовий сервіс.

Практично кожна друга представниця прекрасної статі в процедурах по догляду за руками вдається до нарощування нігтів. Це дозволяє їй довгий час не турбуватися про привабливість манікюру, що економить час. Крім того, процедура нарощування допомагає скоректувати не завжди привабливу форму нігтьової пластини.

Нарощені нігті вимагають систематичного догляду і корекції, яка полягає в повному або частковому видаленні і заміну раніше нанесеного штучного матеріалу, зміну форми нігтьової пластини і дизайну. Як ця процедура проводиться, та які її особливості, опишемо нижче.

Особливості процедури
Корекція нарощених нігтів відбувається в кілька етапів, якщо не потрібно часткового ремонту тріщин або подряпин. Залежить від ступеня зношеності і пошкоджень штучного матеріалу. В процедуру корекції входить не тільки оновлення зовнішнього вигляду і форми нігтів, але і загальний догляд за руками.
1) Перед початком процедури ретельно миються руки і обробляються антисептиком.
2) Раніше нанесене штучне покриття знімається пилою або фрезером. 
3) Зменшується довжина нігтя, а при бажанні і його форма.
4) Проводиться обробка кутикули, бічних валиків апаратним або комбінованим методом (з застосуванням щипчиків і ножиць для видалення кутикули).
5) Нігті знежирюються.
6) Наноситься базове покриття, вирівнюється поверхня нігтьової пластини і матеріал просушується (полімеризується) в лампі.
Створюється новий дизайн і покривається фінішним шаром, який необхідно просушити в лампі 3 хвилини.
7) На завершення процедури кутикула пальців обробляється зволожуючим маслом. При носінні штучних нігтів, живий ніготь продовжує рости і кордон з накладеним полімерним матеріалом стає все більш помітним. Корекцію нарощених нігтів треба проводити раз в 2-3 тижні. Тривалість носіння залежить від природних особливостей росту нігтьової пластини, акуратності носіння штучного матеріалу.

Але можуть відбуватися будь-які механічні пошкодження, відшарування нарощених нігтів, а при довгому носінні вони деформуються і сточуються по вільному краю нігтьової пластини. Відшарування матеріалу, як правило, відбувається біля бічних валиків. Причин цього може бути дуже багато, але найчастіше це: неправильно підібраний штучний матеріал, погано оброблена поверхня нігтя перед накладенням базового покриття, щоденна механічне навантаження на нігтьову пластину.

Корекція буває таких видів:
- мала корекція - проводиться при невеликих пошкодженнях, сколах матеріалу, відшаруваннях, при невеликому відростанні живого нігтя.
- середня корекція проводиться при відростанні нігтя на 3-5 мм. В цьому випадку проводиться часткове видалення (опил) штучного матеріалу з корекцією форми нігтя і усуненням пошкоджень.
- велика корекція включає в себе повне видалення штучного матеріалу, обробку нігтів і нанесення нового штучного матеріалу з конструюванням нової форми пластини. При даному виді корекції змінюється нейл-арт і форма нігтя.

Корекція має свої відмінності залежно від того, який матеріал використовувався.
Гелем

Корекція нігтів, нарощених гелем, починається, як і при нарощуванні, з дезінфекції рук і нігтьових пластин.
Далі, пилкою або фрезерують правильно і акуратно, не пошкоджуючи кутикулу, зняти приблизно половину раніше покладеного штучного матеріалу; кутикулу можна відсунути паличкою або зробити манікюр самостійно, видаливши зайву шкірку.
Відрослий живий нігтик потрібно теж акуратно підпиляти, знявши глянсовий шар, щоб надалі нарощуваний матеріал міг щільно зафіксуватися.
Після обпилу нігті обробляються і знежирюються. Тоді наноситься штучний матеріал шляхом розтяжки краплі по всій поверхні нігтя і просушується в ультрафіолетовій лампі. Важливо зафарбувати всі порожнечі на нігтьовій пластині і надати правильну форму матеріалу, щоб надалі нігтики виглядали естетично. Після накладення гелю є можливість акуратно пилою скорегувати недоліки і приховати небажані патьоки.
Оновлюється або повністю змінюється дизайн манікюру, наноситься фінішний шар гелю і полімеризується в ультрафіолетовій лампі.

Акрилом
Корекція штучних нігтів, створених акрилом, має свої відмінності. При ній вже не знадобиться лампа для полімеризації матеріалу, а робота з нарощування і корекції проводиться акриловою пудрою. 
В іншому етапи корекції ідентичні:
- дезінфікуються руки;
- проводиться обпил раніше накладеного матеріалу;
- знежирюється поверхню нігтьової пластини і викладається акрил пензлем з натурального ворсу;
- сформований нігтик повинен просохнути протягом 4 хвилин;
- пилочкою обробляється поверхню нігтя і шліфується;
- для отримання глянсового покриття поверхню закривається фінішним покриттям.

І наостанок, деякі поради.
Перш ніж зважитися на процедуру нарощування нігтів, треба розуміти, що після видалення штучного матеріалу структура живого нігтя зміниться і стане більш м'якою, ламкою, можлива поява розшарувань. Полімери для формування штучних нігтів можуть викликати алергію. Під час менструації, вагітним і годуючим жінкам не рекомендується здійснювати нарощування, оскільки організм може відторгнути штучний матеріал від нігтьової пластини.
Нарощені нігті, незалежно від використовуваного матеріалу, вимагають систематичної корекції через 2-3 тижні. Якщо не робити корекцію своєчасно, можливі механічні пошкодження нігтя, травми через отросшей довжини нігтьової пластини.

При проведенні корекції необхідно використовувати особисті інструменти. Перед процедурою обов'язково проводити дезінфекцію рук. При появі відшарування, порожнеч під штучним матеріалом, їх треба випиляти щоб уникнути потрапляння бруду, бактерій і подальшого зараження нігтя.
При проведенні корекції, гель наноситься на кожен ніготь окремо і просушується в ультрафіолетовій лампі.
Щоб зберегти якість штучного матеріалу в первісному вигляді, необхідно уникати зіткнення нігтів з будь-якими речовинами, що містять у своєму складі їдкі хімічні розчинники.
Якщо потрібно терміново зменшити довжину нігтика або змінити форму, то робити це треба тільки пилочкою для нарощених нігтів.