Популярним зараз та привабливим дизайном вважають омбре, він же градієнт чи розтяжка. Його основна ознака – це неспішний перехід кольору зі світлого до темного. Або перехід тонів. Як правило, цей «рух» йде від лунки, то є підстава покривається лаком пастельних відтінків, а кінчик – вже насичено-темним. Краще всього виглядає перехід фарб єдиної колірної гами, наприклад, від ніжно-рожевого до насичено-вишневого. Особливою різновидом градієнта називають розтяжку по всій руці. У цьому випадку великий палець забарвлюється в один відтінок, мізинець – в інший, а між ними формуються проміжні кольори.

Для того щоб створити омбре на нігтях, потрібні традиційні інструменти для обробки, наприклад, пилка і ножиці, спеціальна основа і прозорий глянцевий закріплювач, губка з поролону, кілька лаків, білий папір або ж фольга, а також ватяні палички і засіб для зняття покриття. Лаки можуть бути звичайними або ж гель-лаками. Для розтушування підійде спонжик з латексу, він пружний та запобігає утворенню бульбашок. Дешеві латексні спонжики краще не брати, так як вони занадто м'які і не здатні віддрукувати градієнт. Більше того, вони вбирають зайву кількість лаку і навіть розпадаються на шматочки під час роботи. Найпростішу варіацію омбре вдасться створити і за допомогою поролонових аплікаторів, що використовуються для нанесення тіней. Безумовно, фахівці вже винайшли і спеціалізовані спонжики. Перша варіація виглядає як витягнутий трикутник зі спіненого латексу, а друга – як круглий спонж з мелкопористого поролону, прикріплений на основу з пластику.

Техніки створення ефекту
Фахівці виділяють три основних техніки для створення омбре, які можна видозмінювати і підлаштовувати під необхідний дизайн. Плавність переходу, а також кількість застосовуваних лаків залежить від бажання самого майстра або замовника.
Вертикальна
У вертикальному омбре перехід здійснюється від одного краю нігтя до іншого зліва направо. Як правило, лак наноситься плоским пензликом, а перехід формується при використанні спонжика або тіньового аплікатора. Покриття одного кольору наноситься на одну половинку, іншого – на іншу, а потім розмивається межа.
Горизонтальна
Горизонтальне омбре передбачає плавні і спокійні поперечні переходи від кутикули до нігтьовому краєчку. Вони можуть створюватися з застосуванням двох кольорів або більшої кількості.
Діагональна
У разі діагонального омбре перетікання кольорів, як можна здогадатися з назви, відбувається по діагоналі.

Крім перерахованих вище, існує три способи оформлення омбре за допомогою пензлика.

У першому випадку береться плоский інструмент з пружною щетиною і серветка без ворсу. На нігтьову пластинку наносять смуги покриття, що практично стикаються один з одним. Потім пензлик опускається в засіб для зняття лаку і акуратно розмиває межу. Як правило, процедура повторюється кілька разів, щоб створити хоча б три шари з яскравими кольорами.
У другому випадку знадобиться широкий пензлик. Спочатку першим лаком фарбується весь ніготь, і цей колір повинен буде залишитися на кутикулі. Потім проміжним відтінком зафарбовується серединка пластинки, а кінчик – другим лаком. Широкий пензлик трохи зволожується, а потім з її допомогою розмиваються переходи.
Нарешті, виділяють омбре з акриловою пудрою. У цьому випадку на пофарбований ніготь відразу ж наноситься пудра, з її ж допомогою розтушовуються кордони між відтінками.