При облаштуванні робочого місця майстра манікюру потрібно враховувати одразу два чинники - зручність для самого  майстра, та зручність для клієнта. При плануванні не оминайте і безпеку процесу. Забезпечити це можемо, якщо вдало підібрати меблі та обладнання. У статті подаємо короткий гайд як не помилитися початківцям та на що слід звертати увагу.

1) Основа - підбір робочого стола.
При виборі керуйтеся не модними дизайнерськими рішеннями, а практичністю. Не обирайте найдешевші меблі. обов"язково врахуйте щоб висота та ширина стола були зручними. Розмір повинен відповідати кімнаті та загалом меблі мають вписуватись у інтер"єр кабінету. Коли розташовуєте меблі, враховуйте спрямованість природнього світла: щоб воно доповнювало світло від ламп для кращого бачення. 
Також розмістіть стіл так, щоб розетки були на комфортній відстані, чи подбайте про подовжувач. Найкраще коли розеток в кімнаті багато, адже треба буде підключати лампи, фрезери, прилади для дезінфекції. Для ергономічності можна придбати стіл з отворами для кабелів.
Стіл повинен бути з різними поличками та ящиками для зберігання засобів та підручних матеріалів.
2) Стільці.
Вони повинні бути зручними та комфортними, так як майстер цілий день проводить сидячи. Краще коли стільці саме ергономічні з зручною спинкою та регулятором висоти. Стілець для клієнта теж повинен бути не заширокий та зручно розташовуватись навпроти столу.
3) Меблі для зберігання засобів.
З досвідом та розширенням клієнтської бази у майстра з"являється багато різноманітних засобів: гель-лаків різних фірм та кольорів, баз, ТОПів, знежирювачів. Різноманітні прикраси стемпінг, сухоцвіт, блискітки. Щоб не ритися пів години при клієнтах у пошуку потрібного, є доцільним обладнати шафку для гель-лаків, посортувати їх. В окремих шухлядках зберігати декор. А за робочим столом найпотрібніші інструменти та засоби, витратні матеріали, якими користуєтесь кожного сеансу. Вибирайте меблі і розміщуйте так, щоб було найменше доступу до сонячного світла.
4) Підлокітник для клієнтів.
Спеціальний підлокітник дозволяє зняти напругу з рук клієнта, під час тривалого перебування в одному положенні. Тому якщо є можливість. не нехтуйте придбанням цього аксесуару, це буде лише плюсом.
5) Килимок для манікюру.
Це справжня знахідка для майстра манікюру. Він захищає стіл від пошкоджень під час процедури, а також забезпечує максимальну гігієну процесу. Виконаний з якісних матеріалів, та не має властивості вбирати в себе вологу, пил та бруд, що продовжує термін його експлуатації та забезпечує легкість в догляді.
6) Інструменти.
Розмістіть на столі в зручному доступі фрезу та набір насадок, пиловловлювач, лампи. Можна їх розмістити у висувну поличку в столі так, щоб при потребі змінювати під час процесу та прибирати з робочої поверхні.
7) Стерилізація.
Найкраще коли сухожар чи ще інші прилади для дезінфекції та стерилізації розміщені у іншому недоступному приміщенні.