З такою ситуацією, без сумніву, стикалася кожна жінка. Звичайно, що зламаний ніготь це не трагедія, але ця проблема доставляє дискомфорт та псує загальний вид рук. Обламаний кут постійно зачіпає предмети, стає незручно набирати на комп"ютері, у тріщини на нігтях потрапляє волосся при митті голови. Крім цього, це серйозний естетичний недолік.

Основна причина ламкості нігтів - це нестача вітамінів та інших елементів. Іноді для вирішення проблеми достатньо лише підкоригувати раціон. Крім того, ще причиною може бути використання неякісних косметичних засобів та лаків. Наприклад, нігті дуже слабшають  під впливом ацентону та формальдигіду. Миючі засоби теж можуть чинити негативний вплив. Ще однією причиною є несвоєчасна корекція. Нігті під гель-лаком потрібно оновлювати мінімум раз в 4 тижні. Якщо переносити покриття, кути затуплюються, утворюються тріщини, відростають.

То що ж робити у екстрених ситуаціях поломки нігтя?
Існує декілька методів "реабілітації" пошкодженого нігтя. Вибір заходів залежить від структури нігтя: натуральний, нарощений, покритий гелем. Тріщини можуть виникати як з боків, так і посередині нігтьової пластини. Основними інструментами та засобами для ремонту є: самоклеючий шовк, клей для тіпсів, манікюрна пилка і баф, антибактеріальний препарат, апельсинові палички.
Незважаючи на наявність шовку його клейких властивостей недостатньо, тому не обійтися без клею. Непоганою альтернативою шовку стане фільтрувальний папір, пластик, уривок серветки.

Не забувайте про правила обережності:
- підклеювати натуральний ніготь заборонено суперклеєм, бо він нищить живі клітини. Взагалі синтетичний клей підходить тільки для нарощених тіпсів;
- якщо утворилася рана на шкірі, уникайте рідини для зняття лаку. Хімія негативно діє на шкіру. У цих випадках краще не чіпати уражену ділянку
- невелика тріщина не доставляє дискомфорту, але досить швидко збільшується, і може призвести до поломки кутка чи всього нігтя під корінь.

Розглянемо заходи для кожного виду нігтів.
1. Натуральний ніготь.
Найчастіше ламається біля лінії посмішки, самої основи. Відремонтувати ніготь можна просто, але це лиш тимчасова міра, все одно прийдеться обрізати.
Щоб відновити ділянку, знімаємо з пластини лак і обробляємо палець антисептиком. Підрівнюємо бафом всі нерівності. З шовку чи інших замінників зрізаємо фрагмент трохи більший за тріщину. Накладаємо клей та вирізану частину, притискаємо і вирівнюємо апельсиновою паличкою. Покриваємо ніготь лаком знову.
2. Підклеїти зламаний ніготь можна за допомогою тіпси.
3. Тріщина під гелевим покриттям.
Може утворюватись зразу на одному місці на обох руках. Прибирається покриття а далі принцип ремонту такий, як для натуральних нігтів, з застосуванням лампи для сушіння.
4. Нарощений ніготь.
Тут на допомогу знову прийдуть верхні форми (типси). Ніготь має штучну структуру, тому можна для кріплення застосувати суперклей.
5. Якщо ніготь зламався під корінь.
Найнеприємніша ситуація. Слід обробити ніготь антисептиком. Виправленя ситуації можливе лише після повного загоєння. 

Заходи по ремонту нігтів здаються простими. Проте не радимо експериментувати вдома, а в разі таких ситуацій звертатись до майстра.