Підготовка нігтьової пластини до нанесення гель-лаку, забезпечення кращого зчеплення матеріалу з нігтями, вирівняння та зміцнення нігтів - для цього всього потрібна база, або як ще називають "основне покриття". У індустрії є декілька різновидів основ з своїми особливостями, перевагами та недоліками. 

База для нігтів - це гелеве покриття, що наноситься після чистки та знежирення пластини, перед нанесенням гель-лаку. Потім полімеризують у лампі як і гель-лак. Основне завдання засобу - міцно зчепити лак та нігті для тривалого якісного носіння покриття. Проте основа служить не лише для цього, а нею також можна:
- виконувати донарощення та ремонт зламаних нігтів;
- зміцнити та вирівняти недоліки пластини;
- закріпити втирки, слайдери, стрази;
- розвести кольорові гель-лаки.

То яку ж базу обрати для ідеального манікюру? На полицях магазинів можна зустріти такі види основ:
1. Каучукові. 
Найпоширеніший, найвідоміший, найходовіший зараз вид. До складу входить каучук. Відрізняються своєю еластичністю та густиною. Саме це сприяє найкращому вирівнюванню пластини. Зручно наносяться, не затікають. Забезпечують виключення появи тріщин. Єдиним нюансом є можливість утворення бульбашок через густину, тому треба працювати акуратно, не трясти баночкою. Під час роботи з такими основами не рекомендують знімати верхній шар.
2. Силіконові.
Такі бази мають еластичне м"яке покриття завдяки силіконі у складі. Вони чинять дбайливий вплив на нігті та легко знімаються.
3. Камуфлюючі.
Поєднують у собі властивості класичної бази та гель-лаку. Мають певні відтінки. Такий матеріал можна наносити у один шар, створюючи самостійний дизайн, не використовуючи вже гель-лаків. І покривати ТОПом. Ідеальний варіант для французького манікюру, щоб не переобтяжувати нігті, і для клієнтів які люблять лаконічне покриття.
Єдиний недолік - термін носіння може бути трошки менший, ніж у інших баз.
4. Акрилові.
Ці основи складаються із акрилової пудри та класичної гелевої бази. Основними перевагами є просте нанесення, гіпоалергенність. Ними можна виконати швидке нарощення або зробити якісний ремонт зламаних нігтів, донарощення кутиків. Випускаються різноманітних кольорів.
Єдині нюанси це неприємний запах (але це не через "хімію" чи шкідливість, така специфіка акрилової пудри) та швидковисихаючий склад - тому потрібно з ними працювати швидко.
Деякі акрил-бази після полімеризації можуть тьмяніти, тому додатково потрібно підпиляти їх бафом, щоб надати блиск. 

Від такої різноманітності асортименту у новачків можуть розбігтися очі. Тому найкраще пройти курси манікюру, де пояснюють всі нюанси та для чого застосовуються певні види баз. 

Але які бази найкращі, та які варто мати в арсеналі майстрам манікюру?
Немає універсальної бази, яка підійде під всі нігтьові пластини.
Обирайте одразу декілька видів:
- тверду для зміцненя та нарощення нігтів;
- еластичну для вирівнювання;
- рідку для якісного зчеплення. 
Так основні потреби клієнтів буде закрито. А для нанесення манікюру за технікою база+ТОП обирайте варіанти з гліттером, шиммером, сухоцвітами та різних кольорових відтінків.