Із розвитком нейл-індустрії росте і кількість клієнтів. Не лише жінки хочуть отримувати доглянуті нігті, а й чоловіки, тому дехто перестає боятися осуду та відвідує салони також. Що ж таке чоловічий манікюр, які його особливості, що включає - розглянемо у статті. 

Чоловічий манікюр - показник статусу, стилю, ознака доглянутості. Він передбачає корекцію довжини, форми нігтів, зняття зайвої шкіри навколо нігтя, видалення задирок. Тобто те, що зазвичай робиться і вдома, але акуратнішне та професійно із застосуванням арсеналу інструментів, фрез. Чоловічий манікюр має низку відмінностей від жіночого. Для жінок - це аксесуар, прояв себе, декор, довершення образу, поле для експериментів. А для чоловіків це лаконічність, непомітність. Що менш помітним буде результат роботи майстра, то краще. Нігті чоловіків мають виглядати максимально природньо та доглянуто.

Основна відмінність між цими видами манікюру полягає у тому, що чоловічі нігті мають іншу структуру - їх пластина міцніша, товстіша, а кутикула та шкіра грубші, через концентрацію кератину. Тому тут основна робота майстра - обробка самого нігтя та навколонігтьового валика. На стан шкіри та нігтів також впливає рід діяльності - хто довше перебуває на вулиці, може мати обвітрену шкіру, тому може знадобитись додатковий догляд окрім чистки. Однак і у офісних працівників шкіра може бути сухою, зневодненою, з задирками - тому і руки неакуратні.

Наступна відмінність - час проведення. При чоловічому манікюрі процедура не займає пару годин, та і вони не готові проводити на доглядових процедурах купу часу. Не потрібно створювати форму, робити довжину, дизайн - тому час зводиться до мінімуму. 
У більшості чоловіків низький больовий поріг, не всі готові до манікюру. Їх шкіра швидше грубіє, тому відвідувати майстра слід часто.

Які правила виконання чоловічого манікюру?
1. При звичайному манікюрі не обійтися без жорсткої пилки (100 -120 грит), м'якої пилки (220-230 грит) - для форми нігтя та фінальної обробки  пластини; апельсинової палички та пушера - для відсування кутикули та обрізання задирок; щипчиків та манікюрних ножиць. Крім того потрібні антибактеріальний засіб та зволожуючий крем.
2. При апаратному манікюрі застосовують насадки різної абразивності для чистки, полірування, прибрання розшарувань. Важливо щоб майстер мав досвід у роботі з апаратом, у такому разі не травмує та не зашкодить клієнту. 
3. Основні етапи чоловічого манікюру це: розм'якшення шкіри (теплою водою або певними складами), видалення кутикули, підпилювання нігтів (оптимальна форма - пряма, роботу пилкою проводимо в одному напрямку, щоб уникнути розшарувань), полірування нігтя та зволоження - включає в себе надання природнього блиску, нанесення крему чи олії.

Тому, хоч чоловічий манікюр займає менше часу та здається легким, він вимагає акуратності та вмінь роботи інструментами. Крім покращення зовнішнього вигляду рук, це профілактика інфекцій та грибка.