Багатьох людей досі лякає гель-лак та вважають, що покриття ним шкідливе. Особливо лякає печіння в лампі. Тож розберемося, чому печуть нігті у лампі та чи справді це шкідливо?

У лампі відбувається полімеризація матеріалу, молекули встають в кристалічну решітку. У цей момент виділяється тепло. Тому, чим товще шар покриття, тим більше буде виділятися тепла. А ми, як відомо, робимо зміцнення і вирівнювання, тому шар досить щільний. Отже, чим лампа новіша та міцніша - тим швидше відбувається процес полімеризації. Ніготь швидше і сильніше нагрівається. Чим більше фотоініціаторів в матеріалі - тим швидше йде процес полімеризації, ми теж відчуєм тепло. Чим тонше ніготь, тим сильніше відчувається це тепло.

Але❗Ні в якому разі не потрібно терпіти печіння
При відчутті легкого тепла потрібно повідомити майстра та відразу дістати руку з лампи не чекаючи, коли почне пекти. Але при цьому тримайте руку перевернутою, щоб запобігти розтіканню матеріалу, і чекайте, коли матеріал охолоне. Як правило, це буквально хвилина. 
Як бачимо, печіння при гель-лаку це просто наслідок хімічного  процесу, а деколи виникає і через особливості нігтів.

Важливим моментом при створенні гель-лакового покриття є те, як клієнт тримає руку в лампі. Це напряму впливає на результат та навіть тривалість носіння. Тому пару слів і про це: 
- переважно гель-лаком покривають нігті по черзі, але запихаємо на просушку усю руку; не слід хвилюватися що лампа чинить негативний вплив на непокриті пальці;⠀
- щоб полімеризація була рівномірна, тримайте пальці рівно, паралельно поверхні, не під кутами;
- при сушінні не нахиляйте пальці та не ворушіть ними;
- великі пальці сушаться окремо, їх потрібно також рівно тримати та запихати вглиб лампи, а не скраєчку;
- при печінні просто витягніть руку із лампи, але не трясіть, не дмухайте на неї.
Якщо тримати пальці довільно, чи неакуратно поміщувати руку у лампу, що призводить до зачеплення покриття, і майстру доведеться все переробляти.

Тому гель-лак не чинить при правильній технології виконання шкідливого впливу на нігті, інакше б його ніхто не робив) А час полімеризації контролює майстер, тому можете не хвилюватися за негативні наслідки.