Одним із найважливіших умов надання якісних манікюрних послуг є дотримання норм стерилізації та дезінфекції манікюрних інструментів. Є дуже багато обладнання для здійснення таких маніпуляцій, з абсолютно різними методами стерилізації та різною ціновою категорією. У цій статті розберемо, коли і як застосовувати певні прилади і як їх обирати для вашої роботи.

Весь процес знезараження інструментів ділиться на 4 етапи:
- дезінфекція - для неї необхідні розчин або концертрат, ультразвукова ванна або контейнер для дезінфекції;
- очищення - в ультразвуковій ванні спеціальною щіткою;
- стерилізація- відбувається у сухожаровій шафі, автоклаві, кульковому стерилізаторі;
- зберігання - ультрафіолетова шафа, у крафт-пакетах.

Після роботи з клієнтом всі інструменти мають бути знезаражені, переміщені в ємність з дезрозчином. Нею може бути бокс або контейнер для дезінфекції. Також на першому етапі можна застосувати ультразвукову ванну. Час витримки залежить від концентрату засобу та становить 7-15хв.

На другому етапі слід очистити наші інструменти. Для цього також є два варіанти. Після витримки інструменту у боксі з розчином, під водою прочищаємо за допомогою щітки інструмент від бруду. пилу, залишків шкіри. А для тих хто використовує ванночку  - запустити ультразвукове очищення. Тобто ванночка вигідна тим, що у ній можна застосувати одразу 2 етапи без лишніх інструментів та засобів. Такий варіант є найкращим для чищення фрез.

Третій етап - стерилізація інструментів, переважно високотемпературним методом. У сухожарових шафах - під впливом температур, а в автоклаві - пари. Для знезараження у сухожарі інструмент розкладають на металевому лоточку, щоб запобігти корозії він повинен бути сухим. У сухожарі можна поміщати інструменти в крафт-пакети, а можна і без них.

Важливим є четвертий етап - зберігання.  Якщо у сухожарі інструмент стерилізувався без крафт-пакетів то для підтримки ефекту його зберігають в ультрафіолетовій шафі. 

Опишемо детальніше весь інструментарій.
1. Контейнер для замочування інструментів - за вимогами повинен бути з білого полімеру, мати спеціальні пластини-кришки які запобігають контакту рук і розчину. 
2. Ультразвукова ванна складається з баку, генератору, випромінювачів. Виконана з матеріалу, що не піддається корозії (нержавіюча сталь, пластик). - Очищує за допомогою вібрацій 40 кГц. Як було описано вище, універсальний прилад, що підійде для дезінфекції та очищення.
3. Сухожарова шафа - проводить стерилізацію за рахунок гарячого повітря, що нагрівається до 300 градусів, та гарантовано вбиває усі збудники. Застосовують для стерилізації предметів, що можуть піддаватись корозії в автоклаві. Час стерилізації 30-120 хв. Бувають різних матеріалів.
4. Автоклав - герметичний прилад, ідеальний інструмент для салонів з великим потоком клієнтів; очищає парою, підходить для стерилізації не лише металевих виробів. Ціна є високою, але оправдовує себе, це вигідно для випадків коли процедури проводяться часто і багато. 
5. Ультрафіолетовий стерилізатор -  очищує за рахунок ультрафіолетового світла. Забезпечує дезінфекцію. Плюсом є що застосовується для всіх інструментів, так як немає впливу високих температур. А також приємною є ціна. Проте, прилад не вбиває всіх збудників.


При покупці інструментів чітко обдумайте, для якого етапу що краще застосувати. Чи в великих обсягах потрібно буде дезінфікувати чи стерилізувати інструменти, чи це потрібно робити швидко. Обирайте відомих виробників, читайте уважно характеристики. Якісні прилади мають  гарантії.