Для ефективної роботи майстер манікюру повинен обрати якісні професійні інструменти. Але мало лише їх вибрати, для того, щоб вони подовше служили, потрібно їх правильно доглядати та зберігати. Тоді пилочки, кусачки, пушери не доведеться часто обновляти і витрачати на це кошти.

Основний догляд передбачає стерилізацію, знання правил зберігання. Саме таким чином можна забезпечити безпечні умови для процедур  манікюру і педикюру.Клієнти вимогливі до питань гігієни тому основне завдання майстра знатися на умовах зберігання.
Розглянемо рекомендації щодо зберігання манікюрних інструментів.
Воно можливе у такі способи:
- в УФ - боксі - вимагає дотримання принципів роботи. Лотки в таких апаратах невеликі, тому слід обирати бокси по розміру своїх інструментів;
- з застосуванням герметичних крафт-пакетів - хороший варіант, але потребує витрат на самі пакети. З омсновних плюсів - це точне забезпечення того, що інструменти не контактуватимуть з руками та середовищем;
- у кулькових стерилізаторах - це ще один вид обладнання, кульки нагріваються до високої температури. Тут слід пильнувати щоб не залишались сліди рохжарювання на інструментах, для цього занурюйте їх в стерилізатор з зімкнутими ріжучими крайками;
- стерилізація при клієнту безпосередньо перед самою процедурою.

Спосіб із даних доступних кожен майстер обирає сам. Щодо правил  зберігання інструментів можна відзначити наступні:
1. Регулярно перевіряйте інструменти, а саме роботу шарнірних вузлів ножиць, кусачок, щипців; перевіряйте чи вони не втратили своїх властивостей після стерилізації та чи ріжучі кромки щільно сходяться.
2. Для перенесення інструментів використовуйте спеціальні чохли. За чистотою чохлів також варто слідкувати. 
3. На гострі елементи інструментів одягайте невеликі трубочки, які їх захистять від пошкоджень.
4. Після перенеснення інструменти також стерилізуємо, виняток - використання крафт-пакетів.
5. Зберігання найкраще організовувати в крафт-пакетах: вони стерильні, коштують недорого.
6. Дотримуйтесь також порядку складання - всі гострі краї та ріжучі кромки повинні дивитися вгору, не складайте інструменти тісно - між ними має бути простір. Не можна допускати стику ріжучих частин різних інструментів. 
7. Перед стерилізацією інструменти обов"язково слід очистити від пилу, бруду,залишків шкіри. Для цього скористайтеся спеціальною щіткою. 
8. В кінці кожного робочого дня не забудьте змащувати інструмент. А саме - гвинтове або інше механічне з'єднання. Залишки масла забирайте салфеткою.
9. Що робити, якщо на інстументі таки з"явилися сліди корозії? Не панікувати, а  звернутися до майстра по заточці. Самостійною заточкою можете лише зіпсувати свій інструмент, краще звертатися до фахівця.

Дотримуйтеся цих рекомендацій, та ваш манікюрний набір радуватиме вас довгою безперебійною роботою.