Класичний манікюр прийнято вважати основою основ, базою для майстра манікюру. Хоч багато хто вважає, що це застарілий метод, в моді зараз апаратний, але це неправда. Майстер-пофесіонал повинен володіти цією навчикою в першу чергу, щоб не бути залежним від умов (наприклад, вимкнення світла), та без класики не зможете опанувати популярну техніку комбі-манікюру. Це базові знання, з яких починається вивчення манікюру.

Класичний (обрізний) манікюр - це техніка, що означає повне видалення кутикули шляхом зрізання з поверхні нігтьових валиків. Найкраще підходить для клієнтів з огрубілою кутикулою, яку не так просто за один раз розм'якшити рідинами. Обрізка виконується спеціальними ножицями або кусачками. Також цей вид манікюру можуть називати "мокрим", бо він передбачає обов'язкове розпарення шкіри пальців у воді.

 

Основні особливості класичного манікюру:
- вважається дуже ефективним, після обробки ефект зберігається близько місяця;
- знімає навіть ороговілі шари епідермісу, товсту кутикулу, яка швидко наростає та неестетично виглядає;
- моментальний ефект доглянутих рук;
- швидке виконання - така процедура займає пів години;
- додатковий догляд за руками - можна застосовувати лікувальні ванночки з маслами чи екстрактами, що позитивно вплине на шкіру рук;
- можливість зробити такий манікюр вдома.

 

До основних ризиків відносять травматизм шкіри та ризик інфікування. Тому вимоги до стерилізації і до професіоналізму майстра високі. Важливо мати при собі кровоспинні засоби для манікюру та безворсові салфетки. 
Зазвичай фахівці радять починати навчатися (або робити собі) з обрізного манікюру, а потім, коли кутикула стане м'якою, переходити на апаратний або комбінований.

Щоб уникнути неприємних наслідків, утримайтеся від класичного манікюру при запальних захворюваннях нігтів та шкіри біля них, грибкових ураженнях, травмах, поганій згортуваності крові, діабеті.

 

Технологія виконання класичного манікюру.
1. Повторна обробка дезінфекційними засобами рук клієнта та майстра, інструментів.
2. Огляд рук, особливо на наявність шкірних захворювань. Якщо є попереднє покриття - знімаємо.
3. Надання нігтям форми, обпил.
4. Замочування пальців у ванночці у теплій комфортній воді.
5. Видалення кутикули та чистка нігтьових валиків. Дрібні порізи чи ранки обробляйте дезінфікуючим засобом. Процедура делікатна, потребує навичок у майстра.
6. На кутикулу наносимо олію, втираємо.
7. Наносимо покриття за звичайною технологією.