Покриття гель-лаком стало вже давно популярною процедурою. Цей манікюр швидко, акуратно, стерильно виконується та дозволяє милуватись красивими нігтями 3 тижні, без переживань. Проте, навіть зараз багато хто боїться робити гель-лак та перебуває під впливом хибних думок.

 

Нижче розбираємося, що з популярних думок є міфом, а що правдою про популярну процедуру манікюру гель-лаком.
1. Гель-лак пошкоджує та руйнує нігті.
Якщо майстер не враховує особливості ваших нігтів, стан, чи вони тонкі та ламкі, неакуратно робить манікюр - то нігті можуть справді зламатися. Але професіонал враховує усі нюанси. Лише невправна робота з фрезою, засильний натиск може зіпсувати саму нігтьову пластину. Тому завжди обирайте майстра, в якому не сумніваєтесь, тоді ваше покриття буде безпечним. Від дешевих неякісних лаків з сильним пігментом нігті можуть жовтіти. Якісні хороші гель-лаки є гіпоалергенними та сучасні мають екологічний склад.
Тому тут не має однозначної відповіді, все залежить від професіоналізму майстра.

2. "Не можна носити покриття без перерви, нігті мають "дихати".
Абсолютна неправда. Нігті не мають легенів, тому не можуть дихати. Анатомічно це ороговіла пластинка (мертва), вона не дихає, поживні речовини у нігті поступають зсередини через кров. Дехто безперервно роками носить гель-лак і не має жодних проблем, і їх нігті не "задихаються".

3. Сушка нігтів лампою провокує рак шкіри.
Інформація не має ніяких наукових підтверджень.
Дехто стверджує, що через сушіння на нігтях утворюються чорні точки меланоніхії, які можуть бути передвісником меланоми. Але ніякі дослідження ще не підтверджують зв"язку між утворенням та сушінням у лампі. Зрештою, якби це було правдою, то зараз багато жінок страждали б на рак, а меланоніхії має лише малий відсоток.

4. Не можна робити гель-лак при вагітності.
Інформація не підтверджена.
Про це також немає ніяких досліджень. Але якщо жінка відчуває, що при вагітності її нігті стали більш чутливими, ламкими то краще від процедури відмовитися.

5. Не можна виміряти  чітко сатурацію із гель-лаком на нігтях.
Правда. Особливо таке спостерігають при нанесенні темних та чорних лаків. Похибка при вимірюванні може становити 14%.

6. Гель-лак в рази небезпечніший за звичайний.
Брехня. Вплив на нігті при цих матеріалах абсолютно одинаковий. Головне вибирати в обох випадках якісні матеріали. Алергії, інфекції провокуються несертифікованою продукцією низької якості. Але жоден поважаючий себе майстер таку не використовує.

7. Випари та сушіння шкідливі.
Неправда. Гель-лаки мають нетоксичний склад, який не шкодить навіть при нагріванні; сучасні марки мінімізують навіть хімічний запах. Сушіння в якісній відповідній лампі також мінімізує небезпеки.

8. Гель-лак викликає звикання.
Як не дивно, але правда))) Проте, в позитивному значенні. Одного разу спробувавши такий тип покриття, який є легким, практичним, безпечним та довго носиться, жінки не хочуть повертатися до звичпйного покриття. Зрештою, воно вже і не модне.

 

Як бачимо, більшість думок про негатив від гель-лаку є непідтвердженими забобонами. Виділяють хіба наступні небезпеки, які пов’язують з гель-лаками на пряму:
- алергічні компоненти в складі лаків;
- опік від лампи під час сушіння (причинами є особливості нігтів або недотримання майстром інструкцій, перетримування у лампі).
За виникнення цих ознак процедуру варто припинити та зняти покриття, перевірити нігті.