Зняття покриття здається найпростішою справою у манікюрі. Але це не так і має таклож свої нюанси. Від грамотного зняття залежить, який буде стан нігтів в цілому та якість наступного покриття. Тому не радять займатися цим самостійно, а все ж таки звертатися до майстрів.

У покриття гель-лаком є багато переваг - стійкість, декоративність, безпечні складові. Але порівняно із звичайними лаками їх непросто видаляти. Це можливо зробити двома способами - за допомогою рідини або фрези. Так як сучасні майстри перейшли в більшості на апаратний манікюр, поговоримо про специфіку зняття  гель-лаку фрезами.

Фреза - це спеціальний інструмент для апаратного манікюру. Процедура зняття гель-лаку фрезою являє собою видалення гелевого покриття з нігтьової пластини до шару основи за допомогою насадки. Під час процедури руки майстра повинні бути захищені рукавичками, а майстер у масці (бо розлітається пил з покриття). Для безпечного проведення процедури можна застосувати зелену твердосплавну фрезу, або ж синю. Видаляйте гель-лак правильно, рівними чіткими рухами до базового покриття. Не затримуйтеся на одній ділянці довше чим на пару секунд. Перевагами такого способу зняття є безпека, швидкість, зручність у формуванні нігтьової пластини, можливість обробити важкодоступні місця, чого важко добитися пилочками. За допомогою всього одної фрези можна добитися ідеально гладкої та рівної поверхні всіх нігтів, в той час пилочок потрібно буде декілька з різною абразивністю.

Можна виділити ТОП 5 помилок, які допускають майстри при видаленні гель-лаку:
1. Неправильно обрана швидкість.
При низькій швидкості обертів фрези видалення лаку не буде ефективним.
2. Зняття покриття хаотичними рухами.
Рухи повинні бути впевненими, рівними, без перерв і з рівномірним натисканням на всю фрезу. Інакше існує ризик травмувати нігті клієнта, нанести опіки.
3. Нерівномірний натиск на фрезу.
Через це можуть утворюватися ямки, нерівності, нерівне покриття не можна буде використовувати для нового манікюру.
4. Пошкодження бічних валиків.
Можливе при обробці важкодоступних місць. Щоб уникнути пошкоджень, бічні валики слід добре відсувати.
5. Видалення базового покриття разом з гель-лаком.
Це може призвести до серйозних пошкоджень натурального нігтя. Залишайте тонкий шар бази на нігтях, інакше  буде неможливо повторно наносити гель-лак.

Для зменшення смиіття рекомендують використовувати пиловловлювачі. 
Зняття гель-лаку є не менш відповідальною процедурою, як і нанесення, і також потребує професійних знань, вмінь та чітких рухів.