В останні роки в нейл-індустрії здається що технологи придумали все, що можна щоб скоротити час роботи і зробити комфортною роботу майстрів. У 2021 з'явилися кольорові бази для гель-лаку, які не втрачають своєї актуальності до тепер. Спершу такі бази називали камуфлюючими і вони були рожевого, бежевого, молочного кольорів; їх використовували як підложку під французький манікюр. Тепер кольорові бази набули розмаху - різні кольорові, яскраві, неонові відтінки; можуть створювати різноманітні дизайни - серпанок, мармур, напів прозорі, "омбре", що задовільнить будь-який політ фантазії.

Цей засіб дозволяє суттєво заощадити час і не думати над вибором кольору. Відтінки чудово виглядають на нігтях як самостійне покриття, а також чудово поєднуються з декорами (блискітки, фольги, слайди). Кольорові бази дозволяють виконати покриття без потовщення та перенапруження нігтя, а також зекономити матеріали (так як це самостійний продукт, і гель-лак не потрібний). Різноманітні консистенції та жорсткість дозволять вибрати зручну в роботі базу як для досвідчених майстрів, так і новачків.

Розглянемо особливості роботи з кольоровими базами.
Які бувають кольорові бази?
- за насиченістю кольору розрізняють: сильнопігментовані, напів прозорі (желе), з блискітками (шиммером);
- за жорсткістю бази бувають: м'які (rubber - кращий вибір для новачків); середні, жорсткі;
- за консистенцією розрізняють: рідкі (дуже швидко вирівнюються), середні, густі (каучукові, найпоширеніші).

Як правильно працювати з кольоровими базами для нігтів
1) Підготуйте нігтьову пластину (видалення кутикули, обробка бафом).
2) Знежирте (використовуйте безворсові серветки; рідина не повинна бути агресивною щоб не пересушити шкіру).
3) Нанесіть знежирювач (може бути кислотний та безкислотний).
4) Нанесіть кольорову основу - можна це робити в 1 або 2 тонкі шари. Область біля бічних валиків проходимо тонким пензликом, щоб утворились ідеальні відблиски.
5) Просушіть у лампі (до 1 хв, залежно від виду лампи).
6) Покрийте ТОПом (глянцевим або матовим).

Як бачите, матеріал легкий в роботі, проте має свої нюанси. Тому на останок статті - поради для майстрів - новачків!
- Перед нанесенням робіть тест на просушування бази. Для цього нанесіть на глянцеву поверхню краплю бази, вирівняйте, заполімеризуйте. Якщо залишилися мокрі ділянки - ви недостатньо просушили матеріал, або нанесли надто товстий шар.
- В УФ лампі кольорова база сохне 2 хвилини, у LED – 60 секунд.
- Пам"ятайте: темні та пастельні відтінки гірше полімеризуються, їх потрібно наносити найтоншим шаром.
- У густих матеріалах часто утворюються бульбашки, які виходять потім на поверхню нігтів. Густими базами потрібно працювати акуратно, без збовтуючих рухів. Початківцям буде важко виконати вирівнювання такими засобами, тому для роботи треба обирати Rubber бази. 

Дотримуючись цих порад, у вас вийде ідеальний манікюр кольоровими базами.