Найчастіше говорять про те, які є покази для манікюру. І мало хто згадує про те, що не варто робити перед походом до майстра. Проте є чимало пунктів, які при недотриманні можуть зіпсувати ефект процедури, або ускладнити роботу майстру.

Отже, чого краще не робити з боку клієнта :)
1. Не підпилюйте самостійно форму нігтів. 
Трохи вкоротити довжину нігтів між манікюрами це нормально, але з появою гель-лаку і це здається непотрібним. Проте деякі жінки знімають покриття вдома, і роблять обпилювання форми. Але це дуже неправильно, так як в домашніх умовах та без правильної підготовки можна нашкодити нігтям і не вийде самостійно надати ідеальної форми. То для чого тоді це робити.
2. Не пробуйте самостійно знімати старе покриття.
Особливо це стосується гель-лаку! Буває, що майстер у відпустці або до запису ще довго. Тоді жінки починають маніпуляції з нігтями вдома, які у більшості випадків невдалі. Навіть якщо зачепився чи обдерся, можна цю частину легенько обрізати. А здираючи - ви ризикуєте вирвати його із частиною верхнього шару, обламати нігті. Лікувати проблеми нігтів потім дорого та довго. 
3. Не намагайтеся самостійно лікувати проблемні ділянки.
Якщо з нігтями, шкірою коло них чи на пальцях щось не так - то краще підіть до дерматолога або міколога, не займайтеся самолікуванням. Буває, що клієнтки хочуть замаскувати покриттям проблемні місця на нігтях. Але ні один професійний майстер не візьметься таке робити, а скерує до лікаря.
4. Не використовуйте масло для нігтів чи жирні крема у день манікюру.
Це завадить майстру якісно виконати роботу, особливо з кутикулою. 
5. Не зрізайте кутикулу самостійно.
З боку майстрів це найжахливіша помилка клієнтів. Видалити кутикулу, не пошкодивши її і без травм можуть лише професіонали. Самостійне видалення загрожує порізами, ранками, синцями. Майстер все виправить. але болючі відчуття залишаться на пару днів.
6. Не ходіть в басейн або сауну напередодні манікюру. В години перед походом в салон обмежте контакт рук з гарячою водою.
е тому, що якщо наситити нігті вологою, манікюр довго не протримається. Від басейну чи сауни нігті та шкіра навколо вбирають вологу та розбухають. Ідеальною для нанесення манікюру є суха і знежирена нігтьова пластина.
7. Не забирайте самостійно забруднення з-під нігтів.
Якщо появився бруд під нігтями, то легенько заберіть пилкою. Але старайтесь при цьому не колупати простір між пальцем та нігтем дуже глибоко, бо можна пошкодити шар нігтьової пластини над подушечкою пальця, який захищає від попадання мікробів. Це буде дуже боляче. І не використовуйте для цього апельсинову паличку.
8. Використовувати металеві пилки та кусачки для нігтів.
Металеві інструменти - одна з причин розшарування нігтів. Зараз є великий асортимент пилочок з більш щадних матеріалів.
9. Гризти нігті.
Це ще шкідливіше, ніж попередній пункт. Так як забирається не лише довжина, а псується структура нігтя. Це причина постійних зачіпок нігтя по боках, через яку вони ламаються. І потім прийдеться платити за нарощення.

Тому найкращою порадою буде - не робіть нічого самостійно! :)
Довіртеся вашому майстрові, і ваші руки будуть завжди красивими.