Серед багатьох проблем при переношуванні манікюру зустрічається оніхолізис. Що це за стан і чим він загрожує?
Оніхолізис – це процес, коли нігтьова пластина відходить від нігтьового ложа. Проблема на перший погляд видається дріб’язковою, але це не так і потребує правильного лікування. Попри те, що ураження нігтьової пластини часто складає навіть менше, ніж один квадратний сантиметр, призначення препаратів можуть мати системний характер, а місцевим лікуванням чи "саме пройде" не обійтись. Розглянемо основні моменти та часті запитання про дану проблему.

ПРИЧИН ВИНИКНЕННЯ ОНІХОЛІЗИСУ може бути декілька:
Зовнішні фактори коли відбувається травма нігтьової пластини – удари, неправильний догляд (використання хімічних засобів, частого покриття неякісним гель-лаком, неправильна технологія нарощення, опіки т.д), неправильна обробка кутикули з надмірною дією манікюрними інструментами.
Крім того, оніхолізис може виникати при хворобах самих клієнтів (діабет, порушення серцево-судинної системи, псоріаз і т.д.).
Для мінімізацїї ризиків появи оніхолізису через неправильну роботу з гель-лаком, майстру варто ретельніше підбирати базове покриття під тип нігтів клієнта. Наприклад, можна спробувати в роботі менш кислотні бази. Запобігати пересушці матеріалів у лампі.

ЯК ЛІКУВАТИ ОНІХОЛІЗИС?

Без аналізів визначити причини захворювання вкрай важко. Тому перш за все потрібно пройти всі процедури. Після визначення причини, лікування лікарем підбирається строго індивідуально.
Як показує практика, лікування оніхолізису часто займає тривалий час.

ЧИ МОЖНА ПОКРИВАТИ НІГТІ ГЕЛЬ-ЛАКОМ ПІД ЧАС ОНІХОЛІЗИСУ?

Під час лікування оніхолізису не рекомендується нанесення на нігтьову пластину будь-яких подразнюючих речовин. Також не можна користуватись побутовою хімією без захисту. Вплив лампи для манікюру також буде вкрай шкідливим.

ЧИ МОЖЛИВЕ ПОВТОРЕННЯ ОНІХОЛІЗИСУ? ЯК ЦЬОГО УНИКНУТИ?

Якщо хоча б раз ваші нігті були уражені оніхолізисом, то повторна поява можлива  при недотриманні рекомендацій лікаря.
Якщо оніхолізис хронічний, то необхідні нагляд лікаря і спеціальний догляд.

Щоб уникнути появи оніхолізису необхідно дуже акуратно ставитись до нігтьової пластини. Не травмувати і не допускати впливу хімічних речовин.
Не затягуйте з візитом до лікаря при найменших змінах. Так як майстри манікюру дану проблему не лікують, та не роблять покриття на хворих нігтях.

Тримайте свої ручки в чистоті і здоров'ї, адже доглянуті руки - візитівка жінки.