Робота з кутикулою - це одна з найвідповідальніших етапів роботи майстра манікюру. Від її виконання залежить акуратність покриття та естетичний вигляд. Також це ніжна частина пальця, при неправильних рухах не уникнути травматизму, тому слід її обробляти дуже уважно та обережно. Кутикула не однакова, буває різних видів. Від її стану залежить вибір виду манікюру, а також те, як краще обробляти пластину та шкіру.

Не всі види кутикул можна легко та швидко видалити. То як зрозуміти, який вид обробки підходить найбільше, не завдати шкоди нігтям?
1. Суха кутикула.
Такий вид завдає багато незручностей володарці. Шкіра при цьому щільна, буває загрубіла, потріскана. Вона схильна до утворення задирок, запальних процесів. Крім цього, навіть в людей з іншим типом кутикули взимку вона може бути схильна до пересихання.
При такому виді кутикули майстру слід працювати дуже обережно. Метод обрізування (класичний манікюр) зробити складно, не травмувавши шкіру. Розміщені близько до поверхні капіляри ускладнюють процес. Найоптимальніший вид обробки в такому випадку - апаратний манікюр. За допомогою фрез можна акуратно зняти кутикулу без загрози порізів. При цьому вона не зрізається повністю, а шліфується до тоненького шару і продовжує виконувати свої захисні функції, а капіляри залишаються у безпеці.
2. Волога кутикула.
Налипла або волога кутикула має високу еластичність. Її видалення завжди повязане з ризиком пошкодити шкіру. Тут також знадобиться уважність та акуратність. Оптимальним варіантом для такого виду є комбінований манікюр. Спочатку підсушується кутикула, потім пушером або апельсиновою паличкою акуратно відсовується шкіра. Чиститься фрезою. А тоді зрізаємо ножицями кутикулу і шліфуємо валики навколо нігтя спеціальною насадкою.
3. Кутикула, що стелиться ("повзуча").
Цей вид кутикули наростає на нігтьову пластину. Згодом на наросшій шкірі утворюються тріщини, запалення. Що робити у таких випадках? Кутикулу акуратно піднімають фрезою, чистять, і шліфують бічні валики. Кутикулу зрізають по лінії росту. Перед манікюром варто скористатись засобом для помякшення. У домашньому догляді можна порадити клієнтам регулярно відсувати кутикулу апельсиновою паличкою, щоб запобігти заростанню. 
4. Тверда кутикула.
Такий вид теж може не легко піддаватись обробці. Можуть бути настільки щільні варіанти, з якими навіть досвідченому майстру важко працювати. Тут підходить необрізний або комбі манікюр. Якщо кутикула не велика з високою густиною - спробуйте її відсунути. Якщо вона занадто велика - використовуйте ремувер. Стоншену кутикулу можна зрізати ножицями.
5. Травмована кутикула.
Такий вид потребує особливо уважного догляду. Бажано використовувати технологію обрізу, так як фреза може ще більше зачепити чи ушкодити шкіру. Якщо є ранки - їх  обробляють антисептиком, кровоспинним. Для зрізання використовуйте заточені гострі ножички. 

Для обробки кутикул при апаратному манікюрі найкраще обирати насадки таких видів:
- куля - не травмує пластину, підходить для всіх видів кутикул;
- конус - допоможе підняти кутикулу перед видаленням;
- циліндр - для відсування шкірки, шліфування бічних валиків.