ТОП-10 помилок новачків у манікюрі

На перший погляд, опанувати професію майстра по манікюру здається легко. Подивитись пару відео в Ютюбі, купити якусь просту лампу та декілька баночок гель-лаку та вперед :) Ще і знайома сидить робить собі на дому манікюр, їй вдалося, значить напевно це не так складно...

На такі "гачки" хапається багато початківців. У цій статті розвіємо найпоширеніші інтернет - міфи про професію майстра манікюру!

1. "Це все так просто, треба лише закупити матеріал і буду багато заробляти".
Найгрубша помилка!!) Легкої роботи з високим доходом не існує :) Для того, щоб стати ТОП-майстром, потрібно найперше вкладатись у навчання, розвиток, матеріали; слідкувати за трендами, вміло працювати та розширювати клієнтську базу. Лише наполегливість та бажання бути найкращим, практика приведе до постійного гідного доходу.

2. Нехтування навчанням.
"Навіщо ще за якісь курси гроші платити і ходити? Сходжу до майстра хорошого, порозпитуюсь. Або просто відео-уроки подивлюся".
Помилка!!) Хороший майстер не має часу і сил просто так комусь розкривати всі секрети та нюанси своєї роботи, для цього вони і розроблять спеціальні курси та навчальні програми. Щоб здобути необхідну базу знань та дізнатися як робити манікюр, щоб стати успішним, краще одразу записатися на курси до професіоналів, це зекономить вам час, сили та кошти. Та і відео з Ютюба не поставлять вам руку з фрезою у правильне положення, та не дадуть спробувати все "на живо". Якби все було так просто, ми всі б стали майстрами))))

3. Нехтувати основами.
Для початку майстер манікюру повинен досконально оволодіти навичками класичного манікюру - обрізка, чистка, обпил форми. І лише далі вчитися апаратному, комбі.

4. Економія на приладах та інструментах.
Багато хто шукає найлегші варіанти, щоб стартувати. Хоче зекономити. Проте, від якості вашого обладнання напряму залежить якість вашої роботи та репутація. Зараз є дууже багато достойних сертифікованих ламп за доступною ціною. Вони мають гарантії виробника та придбавши їх, ви зможете спокійно працювати без всяких нюансів та сюрпризів. Це стосується і інших приладів та інструментів. Краще обрати доступний варіант відомих марок, ніж потрапити на підробки, які зламаються за 2 дні та грошей ніхто не поверне.
Для гарантій та захисту від підробок купуйте обладнання в спеціалізованих інтернет-магазинах.

5. "Куплю собі 10 гель-лаків найдешевших, для початку цього хватить".
Так, на перші місяць-два цього вистарчить. А далі? Клієнти захочуть щось нове, а можливо ще і покриття з дизайном. Крім того, тренди завжди міняються, певна кольорова палітра підходить для певної пори року. Радимо при  будь-якій можливості розширяти свою палітру, купувати набори лаків різних торгових марок, щоб навіть найвибагливіший клієнт був задоволений. А також, щоб збільшувати своє поле для творчості.

6. Знову про економію - економія на робочому місці.
"Поки не зароблю грошей, буду робити за письмовим або кухонним столом". Поставте себе на місце клієнта. Ви б прийшли до майстра, що приймає на кухні. На поламаному стільці та без належного освітлення? Думаю, в таке місце ви б не поверталися.
Уявіть своє робоче місце, з погляду клієнта. Найкраще - облаштувати окреме місце в квартирі з зручним столом, стільцем, підлокітником. Та забезпечити хороше освітлення. Також для манікюру головне це гігієна, тому якісь кухонні та домашні столи - це виключення! Якщо варіант купівлі меблів дорогий, нема можливості - то краще на початок роботи орендувати місце у салоні.

7. Одразу забагато безперервно працювати.
Опанувавши ази, закупивши необхідне, в людини є азарт якнайшвидше багато заробляти. Майстри-новачки починають набирати якнайбільше клієнтів, заповнюють вечори, вихідні, працюють з 7 ранку..Але зупиніться, так дуже швидко можна отримати професійне вигорання! Пам"ятайте, що краще якість, а не кількість. Втомлений, невиспаний майстер, в якого ще і мало практики, може допустити дуже багато помилок у роботі через втому і неуважність. Тому не перевантажуйте себе.

8. Гігієна.
Майстри-новачки повинні пам"ятати, що манікюр - це процедура, для якої потрібно забезпечити гігієну. Тому слідкуйте за чистотою робочого місця, працюйте у рукавицях, придбайте хороший пиловловлювач. І головне - стерилізація та дезінфекція інструментів!! Нехай з початку професійного шляху у вас нема коштів придбати сухожар, але ємність для стерилізації та UV шафа - необхідні. Грибок, ВІЛ, СНІД - страшні небезпеки, не тільки для клієнтів але і майстра, тому подбайте про цей пункт.

9. "Я все роблю по технології, але не виходить, лак сколюється, злазить".
Тут є багато причин. Манікюр може зіпсувати як неякісна лампа, так і неякісний гель-лак. Або якийсь дрібний момент упустили. перетримали базу, пропустили затікання матеріалу. наклали затовстий шар.. Початківців без помилок не буває, не бійтеся. основне визнавати та зрозуміти свою помилку. А щоб робити їх якнайменше, знати всі можливі ризики  та тонкощі - запишіться на професійні курси.

10. Поведінка з клієнтом.
Багато майстрів тільки після курсів не знають, як взаємодіяти з клієнтом. Хтось старанно зосереджено робить манікюр, але при цьому мовчить. А хтось хвилюється та дуже фамільярно спілкується, говорить без упину. З роками у вас виробиться свій стиль взаємодії з клієнтом, постійні стануть хорошими друзями. А на початок просто підтримуйте загальну розмову, не мовчіть, можливо клієнт хоче виговоритися. А також не демонструйте клієнту свого поганого настрою чи роздратованості.