Для створення якісного гель-лакового покриття потрібно декілька різних засобів: перший шар - основа (база), власне гель-лак, та завершуємо процедуру нанесеням ТОПу. Сьогодні поговоримо про останній етап та розберемося, для чого потрібне фінішне покриття.

ТОП виконує багато важливих функцій, є різних видів та призначень. Необхідність цього покриття безсумнівна. ТОП - це рідина, схожа на звичайний прозорий лак. Незалежно чи ви виберете звичайний лак, гель-лак чи акрил - все одно його варто покрити фінішним покриттям. Основна його функція - закріплення, збереження манікюру від сколів, тріщин, скатувань. Саме ТОП продовжує тривалість носіння манікюру, а також забезпечує збереження кольору. Крім того, може допомагати у створенні дизайнів ("краплі дощу", об"ємні візерунки). Без нього можна обійтися лише у випадках двофазних та трифазних гель-лаків (у перших поєднано пігмент та ТОП, у другому включено всі складові). 

Крім перерахованих функцій, ТОП також забезпечує:
- захист від механічних пошкоджень та стирання;
- захист від шкідливих хімічних речовин та води (тому прибирання чи миття посуду не зіпсує гель-лак);
- довирівнеює покриття;
- якщо топ з ультрафіолетовими фільтрами - він захищає покриття від вигорання, пожовтіння, зміни кольору.

Сьогодні виробники створили величезну кількість видів фінішних покриттів, залежно від побажань до манікюру і задумки дизайну. Наприклад є такі види:
- топ для шелаку з липким шаром - чудово захищає покриття до 4 тижнів, вирівнює текстуру гель-лаку, дарує чудовий глянець. Склад такий, що навіть після повної просушки на дотик залишається клейкість, яку знімають за допомогою безворсового матеріалу. Поєднується з всіма полімерами;
- топ швидка сушка - помагає, якщо потрібно швидко висушити покриття. Наноситься на непідсохший лак, тримають 2 хвилини. Надає діамантове сяйво;
-  матовий топ - не виходить із моди, створює велюровий ефект на нігтях;
- глянцевий топ - створений для зміцнення, надає ефективне сяяння;
- топ з блиском - буває з маленькими частинками шиммера або великими блискучими фігурками, надає святкового ефекту;
- топ з магнітним ефектом - для створення дизайну "котяче око";
- топи з яскравими візуальними  ефектами - відіграють більше декоративну роль, створюють бліки, світяться в темряві, створюють ефект перетікання кольорів тощо. забезпечать дуже ефектний дизайн.

Під час використання топу можуть виникати деякі труднощі. Напрриклад, розтріскування - виникає через пересушення в лампі, або коли ТОП втратив еластичність. Також причинами є нанесення занадто тонкого шару. Через наявність УФ-фільтрів колір може ставати синюватим, особливо при використанні червоного або чорного лаків.
Щоб ТОП якісно виконував свої функції, слід дотримуватися основних правил нанесення: акуратно відкривати пляшечку, першу краплю ставити на центр нігтя і розтягувати по поверхні, запечатати торець нігтя, висушувати чітко по інструкції, не перетримувати у лампі.

При виборі топів звертайте увагу на:
- консистенцію - краще густі засоби, так як рідкі можуть затікати
- щіточка в топі має бути акуратною, без стирчачих ворсинок;
- краще обирати відомі професійні бренди;
- популярними і універсальними є каучукові ТОПи - еластичне покриття, що підлаштовується під форму нігтя.

Не нехтуйте використанням ТОПа і покриття буде довго радувати ваших клієнтів.