Важливим етапом манікюру є надання нігтям потрібної форми та обпил. Ідеально підібрана форма нігтів є запорукою вдалої роботи. На різну довжину нігтів майстри підбирають відповідну форму. Якщо помилитися, можна зробити пальці короткими, схожими на сардельки, або, навпаки, тонкими і довгими. Тому, перед початком роботи візуально оцініть нігті клієнта та вислухайте побажання.

Як обрати форму від вигляду нігтів клієнток?
- якщо у жінки від природи коротка нігтьова пластина, її край не відростає від кінчика пальця більше, ніж на 0,3 см, їй краще всього носити круглі нігтики, бо на довгих така форма виглядає грубувато;
- дуже тонкі і довгі пальці, подовгаста нігтьова пластина - її гармонізує форма квадрат або заокруглений (м'який) квадрат;
- тонкі пальці середньої довжини або довгі нігті - можна вибрати одну з загострених форм (стилет, піку, блейд, інші);
- якщо робота жінки пов'язана з комп'ютером, їй не варто носити квадратні або занадто загострені нігті, так як вони мають ризик швидко зламатися; ідеальний варіант — м'який квадрат, в якому куточки підпиляні;
- мигдалеподібні нігтики – це зараз дуже модно та витончено, але вони виглядають дійсно добре лише на пластині середньої довжини.

Особливості створення красивої форми нігтьової пластини.
Враховуйте, що перед створенням будь-якої форми вам потрібно визначити центральну вертикаль пальця (не нігтя!) і за нею вже визначати центр нігтьової пластини.
В іншому випадку є ризик отримати абсолютно різну форму на кожному пальці.
🔸️ Для створення овалу (або мигдальної форми) пилочка ставиться під кутом 15-20 градусів до бічної лінії вільного краю і ведеться по висхідній до центру. Нахил постійно змінюється, у найвищій точці пилочка стоїть під кутом 45 градусів. З протилежного краю ситуація повторюється – зверху вниз овал не пиляють.
🔸️Прямих ліній домогтися простіше, ніж округлених, проте не всі майстри розуміють, як правильно пиляти нігті квадратної форми. Тут важливе положення пилочки, яку тримають перпендикулярно до тієї ж центральної вертикалі пальця: по відношенню до його подушеки, до речі, це може бути не зовсім рівно. Спочатку знімається довжина, після – виводяться бічні паралелі, вони теж орієнтовані по центральній вертикалі, і пилочка знову рухається знизу вгору. При необхідності краї злегка шліфуються.
🔸️Мигдаль і трикутник (котячий ніготь) моделюють тільки при наявності вільного краю довше 3 мм, тому що на дуже коротких нігтях це виглядає не гармонійно, навіть якщо саме нігтьове ложе довге.

Навчитися технікам ідеального опилу можете у нас на курсах - https://www.instagram.com/miss_nails_lviv/