Важливим моментом у роботі нейл-майстра є стерилізація та дезінфекція інструментів. При дезінфекції відбувається очищення мікроорганізмів через занурення їх в різні дезінфекційні засоби. Проте вона не є на сто процент ефективною, тьому наступним етапом є стерилізація - повне знешкодження вірусів, грибків, бактерій. Для цього потрібно застосовувати спеціальні прилади. Які та як їх обирати майстру, що найкраще - опишемо нижче.

Коли щось називають стерильним, то мають на увазі ідеальну чистоту. Манікюрні інструменти можна прирівняти до медичних, бо на них залишаються частки шкіри, деколи (при порізах) і крові клієнтів. Це може становити небезпеку не лише для клієнтів, але і для самого майстра. Тому особлива увага приділяється питанню стерилізації.

Стерилізація манікюрних інструментів проводиться стерилізатором. У кожного з них свої особливості, тому для вибору найкраще ознайомитись з їх типами.
1. Кварцевий стерилізатор. 
Це апарат у вигляді ємності, куди ставимо інструменти. Принцип дії: очищення відбувається кварцевим піском або спеціальними кульками, 20-30 секунд (так як температура швидко піднімається до 200-250 градусів). З основних плюсів: швидкість, невеликі розміри, мобільність, приємна ціна. Мінуси: не слід перетримувати інструменти, бо під високим жаром ріжуча частина може притупитися.
2. Автоклав.
Чинить вплив на інструменти водяною парою під тиском. Контролюється стерилізація вбудованим процесором, тому нема загрози перетримати інструмент, як в кварцовому стерилізаторі. Робоча температура 135 градусів, час - 10-15 хв. З інщих плюсів - вакуумна сушка. Мінуси: висока ціна; можна пошкодити інструменти, чутливі до вологості.
3. Сухожар.
Знезаражує інструменти гарячим повітрям. Найчастіший вибір майстринь. Плюси: універсальність, можна стерилізувати всі інструменти навіть без антикорозійного покриття. Простий в експлуатації. З  мінусів - довгий час процедури, 1,5 - 2 години.
4. Ультрафіолетовий стерилізатор.
Виробляє опромінення інструментів за допомогою УФ ламп. Використовують як сховище для вже стерилізованих інструментів. Мінуси: не прогрівається до надвисоких температур, тому не знищує ефективно абсолютно всі віруси.
5. Ультразвуковий стерилізатор.
Працює на основі розчину, який ппронизують вібрації ультразвукових хвиль. Якість процесу стерилізації залежить від розчину, який використовують. Плюс - не потрібне попереднє очищення від бруду. Мінуси - потрібно шукати якісний дезінфекційний склад, що може дорого коштувати.

То як ж обрати необхідний стерилізатор?
Як бачимо, не має кращих чи гірших, усі мають свої нюанси. Керуватися слід функціональністю. напливом клієнтів.
Якщо це салон, де проходять десятки дівчат щодня, то є високі вимоги до гігієни, тому доцільний автоклав, кварцевий стерилізатор, які швидко та якісно очистять інструменти. Доцільним буде використання крафт-пакетів.
Якщо ж починаючий майстер-новачок, то на початок підійдуть ультразвукова ванночка, кварцовий стерилізатор. 
Основне при виборі будь-якого варіанту стерилізації - чітко дотримуватися інструкцій виробника. А також для всіх технічних процедур рекомендують виділяти окреме приміщення, так як дезрозчини можуть викликати алергії чи заважати різким запахом.